Щутгарт разби потъващия Фрайбург с 4:1 (видео)

Аугсбург изплува от "зоната на здрача", Кьолн падна от "аспирините" у дома (видео)

Отборът на Фрайбург допусна нова тежка загуба с борбата си за оцеляване, след като днес падна с 1:4 от тима на Щутгарт. Срещата се игра на стадион "Мерцедес-Бенц Арена" и бе от програмата на 23-ия кръг на първа Бундеслига.

Бившият нападател на Левски - Гара Дембеле, пък отново започна мача като резерва за гостите и се появи на терена в 65-ата минута, но не се запомни почти с нищо.

Иначе двубоят започна ударно за швабите, които излязоха напред в резултата в 12-ата минута с гол на Харник, а 9 по-късно Оказаки удвои. В 27-ата минута Диане върна Фрайбург в срещата, ала в 63-ата минута Буларуз бе точен за 3:1. Крайното 4:1 пък оформи Харник с втория си гол в мача в 82-ата минута.

В друг двубой от този 23-и кръг на Бундеслигата, тимът на Байер Леверкузен спечели гостуването си на Кьолн с 2:0.

И двете попадения бяха дело на Бендер, който бе точен в 16-ата и 50-ата минути.

На стадион "SGL Arena" пък, домакините от Аугсбург взеха глътка въздух в битката си за спасение, след като биха с 3:0 прекия си конкурент Херта (Берлин).

Орл откри резултата в 61-ата минута, а няколко секунди по-късно отново той покачи на 2:0. Крайното 3:0 оформи Н'Дженг в даденото от рефера продължение.