Победи за Левски и Рилски спортист

Левски и Рилски спортист (Самоков) постигнаха победи в днешните мачове от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Вицешампионите спечелиха като гост на Черноморец в Бургас с 88:76 точки и се доближиха само на точка от лидера в класирането Лукойл Академик.

След равностойно първо полувреме възпитаниците на Константин Папазов спечелиха трета четвърт с 22:15 и поведоха с 12 точки - 70:58. В началото на последната част "сините" направиха серия от 10:2, поведоха с 20 точки - 80:60, и решиха всичко в своя полза.

Отборът на Левски игра без голямата си звезда Арън Харпър. За гостите най-полезни бяха Маркъс Хол с 23 точки, Стефан Георгиев с 16 точки и 8 борби и Димитър Ангелов с 14 точки. За Черноморец се отличиха Деян Дунович с 24 точки и Кирил Павловски с 19 точки.

В Самоков Рилски спортист победи трудно Спартак (Плевен) с 80:75 точки, а гостите водеха с 10 точки през третата част. Минута преди края Рилски спортист водеше с три точки, но гостите вкараха наказателен удар. Последва тройка на Бранко Миркович, която реши мача.

За победителите силен мач изигра Филип Вукосавлевич, който записа 30 точки и 14 борби. 21 точки вкара Бранко Миркович, а 15 точки добави Анте Билобърк.

За плевенчани Илия Станков отбеляза 25 точки и спечели 4 борби, а 18 точки добави Цветослав Острев.