Баскетболния Берое с трудна победа

"Заралии" се наложиха на Овъргаз с 69:62

Баскетболистите на Берое записаха поредна 14-та поредна победа в шампионата на А група мъже след като се наложиха на Овъргаз с 69 на 62 точки.

Победата на заралии не дойде никак лесно и бе поставена под съмнение, след като софиянци стопиха 12 точки пасив през третата част и дори поведоха с 3.

Беройци започнаха вихрено и за няколко минути през първата част отвориха 15 точки разлика, след което темпото им рязко спадна. Гостите от Овъргаз трудно бележеха кошове и се създаде илюзия , че мачът ще бъде разходка за домакините. В началото на трета част обаче , след 5 – 6 поредни тройки гостите поведоха с 3 точки и смълчаха зрителите в залата. Това като, че ли посъбуди отново заралии и те направиха серия от 14 безответни точки, като върнаха разликата над 10.

И точно когато всички в залата очакваха поредната разгромяваща победа, беройци отново спряха да играят и допуснаха съперника на 2 точки при това 2 минути преди края на срещата. Все пак до края на срещата изненади нямаше и домакините спечелиха макар и трудно с 69 на 62.

Афектиран след слабата игра на отбора, след края на мача старши треньорът на Берое Героги Младенов отказа коментар. По словоохотлив беше изпълнителния директор на клуба Васил Кифев:

„Няма настроение след такава победа и това е нормално – играхме безобразно слабо. По-притеснително за мен е че играхме слабо срещу отбор който игра слабо. Очаквах много повече от Овъргаз, но това пък което ние демострирахме надмина всичките ми негативни очаквания. Все пак най-хубавото е, че победихме. Грозно, но победихме... а който печели мачовете в които играе слабо, най- накрая обикновено става първи! Има и другото положително нещо след такъва среща! Аз съм убеден, че вече изиграхме най-слабия си мач.“

Следващата неделя 04.03 от 17.30 Берое гостува на Академик Пловдив.

Тимбъруулвс разби Нъгетс с 115:70

Балкан надви Черноморец и се класира на финал в мач номер 4 (ВИДЕО)

Ботевградчани бяха непоколебими с 94:78 и спечелиха серията с 3:1

MVP на НБА Никола Йокич вкара 40 точки и доближи Денвър до финала на Западната конференция