Наполи съкруши Интер (видео)

Фантастичен гол на Лавеци направи разликата между двата тима в двубоя на „Сан Паоло”

Наполи се наложи над Интер с 1:0 в среща от 25-ия кръг на италианската Серия „А”. Фантастичен гол на Лавеци направи разликата между двата тима в двубоя на „Сан Паоло”. Неаполитанците нямат загуба в пет мача за първенство, докато Интер е без успех в последните им шест. Поражението тази вечер беляза ново незадоволително представяне за тима на Клаудио Раниери.

Първият шанс се откри пред състава на Наполи. В 23-ата минута Джемайли шутира от границата на наказателното поле, което накара Жулио Сезар да се разтегне и с пръсти да избие в ъглов удар. В 28-ата минута Кавани беше близо до целта. Той се извиси в наказателното поле, но ударът му с глава мина съвсем близо до горния десен ъгъл. В основата на атаката стоеше Лавеци. Две минути преди почивката и Интер атакува опасно. Снайдер осъществи великолепна акция, но и той пропусна най-добрата възможност за „нерадзурите”. По-доволни от нулевото равенство след първата част бяха Клаудио Раниери и компания.

В 58-ата минута Наполи излезе напред в резултата. Лавеци реализира със страхотен нисък удар от границата на наказателното поле.

До 76-ата минута Интер получи пет жълти картона. Бяха „декорирани” Маджо, Милито, Кордоба, Поли и Фараони. В 80-ата минута обаче левият бек на Наполи Ароника получи директен червен картон, защото фаулира противник като последен в отбраната.

Интер се опита да изравни и в 87-ата минута имаше възможност да го направи. Нагатомо достави страхотна топка за Пацини, който беше оставен непокрит във вратарското поле, но стреля с глава в аут.

Така лошата серия за „нерадзурите” продължи. Интер спечели само 1 точка в последните си шест мача за първенство: това е най-лошата им серия от март 2004 г. насам. Освен това тимът на Раниери не са вкарвали гол в нито един от последните му четири мача, допускайки девет за това време.

Наставникът на Интер пък няма победа над своя колега Мадзари в своята кариера на треньор (шест равенства и четири победи за Мадзари).

КЛАСИРАНЕ И СТАТИСТИКА

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)