Приключи Републиканското по свободно спускане (снимки)

Приключи Републиканското по свободно спускане (снимки)

Вижте всички призьори

Републиканското състезание по свободно спускане (freeride) Mad Goat Ride, организирано от БАССЕС, се проведе в неделя (26 февруари 2012г) на терена на улеите над хижа Рилски езера при отлични метеорологични условия и стабилна снежна покривка.

Надпреварата протече гладко, без инциденти, благодарение на изключително добре подготвените състезатели и професионализма на екипите.Участниците успяха да направят по две спускания, а изходът от борбата не беше ясен до самия край.

При мъжете битката за призовите места бе невероятно оспорвана, а дамите показаха, че не отстъпват по умения и смелост. С много стабилно каране и елементи на фрийстайл при скиорите най-много точки успя да събере Николай Найденов.  След него с впечатляващи скокове се наредиха момчетата от „банската школа“ Костадин Русков и Иван Парлапанов.

При сноубордистите първото място успя да измъкне Костадин Костадинов, а след него с много малка разлика в точките се класира Борис Първанов. На трето място е Александър Енчев. Класирането при жените се оглави от Йоана Дойнова следвана от Росица Митова и Николета Сотирова.

Задачата на съдиите не беше никак лесна, за разлика от тази на публиката. Бурните реакции след завършването на всеки състезател бяха недвусмислен знак за зрелището.

КЛАСИРАНЕ

СКИ МЪЖЕ
1.       Николай Руменов Найденов
2.       Костадин Русков   
3.       Иван Парлапанов

СКИ ЖЕНИ
1.       Йоана Дойнова
2.       Росица Митова
3.       Николета Сотирова

СНОУБОРД МЪЖЕ
1.       Костадин Костадинов
2.       Борис Първанов
3.       Александър Енчев

Зографски 11 на СК във Висла

Владимир Зографски завърши на 11-о място в шестия кръг на Световната купа по ски скокове във Висла и остана в близост до челната десетка в класирането.  

Малена Замфирова с впечатляващо представяне в Китай (ВИДЕО)

Завърши трета

Лош ден за Радослав Янков: Отпадна на 1/8-финалите в Милин

Маурицио Бормолини от Италия спечели състезанието

Крихмайер спечели супергигантския слалом в Бийвър Крийк

Австриецът постигна време от 1:06,77 секунди и изпревари норвежеца Фредрик Мьолер с 56 стотни

Владимир Зографски издуха фаворитите във Висла

Българинът преодоля дистанцията от 128 метра

Валентина Димитрова в топ 25 на спринта в Йостерсунд

Милена Тодорова приключи на 49-о място

Марко Одермат спечели първото спускане за сезона в Бийвър Крийк (ВИДЕО)

Носителят на Големия кристален глобус с 3-та поредна победа

Олимпийската шампионка в спускането Корине Зутер ще бъде извън пистите за месец

Тя има мускулно разкъсване в крака

Скиорът Хинтерман се завръща на пистата, след като се излекува от рак

101-ият старт в кариерата на швейцарския състезател по ски алпийски дисциплини Нилс Хинтерман за Световната купа в спускането по-късно тази вечер ще бъде запомнящ се - първи за него, откакто се излекува от раково заболяване.