Ню Йорк спря серията от победи на Ню Джърси в дербито

Ню Йорк Рейнджърс победи Ню Джърси с 2:0 като домакин и спря серията на "дяволите" от седем поредни победи далеч от дома в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Точни за домакините бяха Карл Хагелин в края на първата част и Раян Калахан само една минута преди края на двубоя. Решаващото второ попадение бе вкарано на празна врата. Най-добрият вратар в Лигата до момента Хенрик Лундквист от Рейнджърс се отличи с 13 спасени шайби. Двубоят без допуснат гол е общо 43-ти в кариерата на Лундквист и осми за него през настоящата кампания в НХЛ.

В друга среща от Лигата на САЩ и Канада Пека Рине спаси 30 удара и изведе Нешвил до победа с 2:1 у дома срещу Лос Анджелис. Роман Джоузи и Патрик Хорнквист реализираха решаващите попадения в полза на победителите. Дъстин Браун вкара гола за "кралете" от Калифорния.

В Денвър местният Колорадо Надигра с 4:1 Анахайм. Точни за "лавините" бяха Раян ОРайли, Коуди Маклауд, Мат Дюшен и Джей Макклемънт. Боби Раян бе голмайстор за "патетата", които изиграха три мача за последните пет вечери. Стражът на домакините Семьон Варламов спря 37 шайби пред своята голлиния. Джейсън Арнът вкара два гола при числено превъзходство за победата на Сейнт Луис с 3:1 навън срещу Калгари. Успехът изравни Блус с Детройт на върха в Централната дивизия в НХЛ, като двата тима имат актив от по 85 точки. Дейвид Бейкс също бе точен за победителите, докато голът на честта за канадския отбор бе вкаран от Къртис Гленкрос.

Ню Йорк Рейнджърс - Ню Джърси - 2:0
Нешвил - Лос Анджелис - 2:1
Уинипег - Едмънтън - 3:5
Колорадо - Анахайм - 4:1

Калгари - Сейнт Луис - 1:3