Автогол в последната минута донесе шеста поредна победа на Бразилия (видео+снимки)

„Селесао” се наложи с 2:1 над Босна и Херцеговина

Представителният тим на Бразилия записа шеста поредна победа, след като надделя с 2:1 над Босна и Херцеговина в контрола, играна в Швейцария. Успехът на „селесао” обаче не дойде никак лесно и стана факт благодарение на автогол в последната минута.

„Златистите” откриха резултата още с първата си по-сериозна атака. Това се случи в четвъртата минута, когато бранителят на Барселона Даниел Алвеш изведе Марсело и халф-бекът на Реал (Мадрид) не остави шансове на Асмир Бегович. Отговорът на Босна обаче дойде само десет минути по-късно.

В 13-ата символичните домакини възстановиха статуквото на стадион „АФГ Арена”, след като звездата на тима Един Джеко се пребори за една топка в средата на терена и подаде към Ибишевич, чийто удар попадна в мрежата на Жулио Сезар след неубедителна намеса на вратаря.

До края на полувремето и двата тима имаха възможност да вземат аванс в резултата, но Ернанеш и Пянич пропуснаха по една добра възможност.

След почивката играта остана равностойна и нито един от отборите не успяваше да вземе надмощие, макар Бразилия да имаше лек териториален превес.

В самия край на мача обаче Един Джеко имаше шанс да се разпише, но не можа да го стори, а в даденото от съдията продължение резервата Хълк центрира отляво остро в наказателното поле.

Там неподготвен бе сварен защитникът на шотландския гранд Глазгоу Рейнджърс - Саша Папач, който заби топката в собствената си врата и така донесе успеха на петкратните световни шампиони.

Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)