Федерер на полуфинал в Дубай

Швейцарецът чака Цонга или Дел Потро

Четирикратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Дубай с награден фонд 1,7 милиона долара.

Поставеният под номер 2 Федерер победи без особени затруднения руснака Михаил Южний с 6:3, 6:4.

30-годишният швейцарец не даде нито една възможност за пробив на съперника си в мача и стигна до успеха само за 69 минути.

Федерер набързо реши първия сет, след като поведе с 4:1, а във втората част спечели подаването на Южний още в първия гейм, което се оказа достатъчно.

За място на финала швейцареца ще се изправи срещу победителя от двубоя тази вечер между Жо-Вилфрид Цонга (Франция) и Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина).

Федерер спечели трофея през 2003, 2004, 2005 и 2007 година, а през миналия сезон загуби спора за титлата от Новак Джокович (Сърбия) с 3:6, 3:6.