България остана на обиколка след шампиона Норвегия в смесената щафета

България в състав Емилия Йорданова, Нина Кленовска, Красимир Анев и Михаил Клечеров остана на една обиколка от шампиона Норвегия в смесената щафета на световното първенство по биатлон в Руполдинг (Германия)

България в състав Емилия Йорданова, Нина Кленовска, Красимир Анев и Михаил Клечеров остана на една обиколка от шампиона Норвегия в смесената щафета на световното първенство по биатлон в Руполдинг (Германия). В състезанието завършиха общо 21 състава, а българският тим се нареди след след намиращия се на 21-а позиция отбор на Австрия. Българските състезатели допуснаха общо 15 грешки в стрелбата.

Норвегия в състав Тора Бергер, Синоеве Солендал, Оле Ейнар Бьорндален и Емил Хегле Свенсон спечели златните медали, завършвайки с време 1:12:29.3 часа. На второ място, на повече от 20 секунди след норвежкия състав, остана Словения, а трети се нареди тимът на Германия, на над 32 секунди след Норвегия. В събота шампионатът на планетата продължава със спринтовете при мъжете и при жените.