2. Волейбол
  3. Матей ще продължава да носи Тренто на гръб

Матей ще продължава да носи Тренто на гръб

"Матей Казийски поднови договора си с нашия отбор за следващите три сезона", съобщи Мосна по микрофона на публиката в Трентино преди снощната среща-реванш срещу Мачерата

Българският волейболен национал Матей Казийски продължи контракта си със световния и европейски клубен шампион Тренто до лятото на 2015 година, съобщи президентът на италианския тим Диего Мосна.

"Матей Казийски поднови договора си с нашия отбор за следващите три сезона", съобщи Мосна по микрофона на публиката в Трентино преди снощната среща-реванш срещу Мачерата от четвъртфиналите в Шампионската лига.

Българинът записа 11 точки и помогна на домакините да спечелят с 3:0 (25:18, 25:22, 25:21) и след успех с 15:9 в златния гейм да се класират за финалната четворка на надпреварата.

За водения от Радостин Стойчев тим на Тренто като резерва игра и друг българин Цветан Соколов, който завърши с 1 точка. Казийски е най-резултатният играч в историята на Тренто.