Тотнъм не сбърка срещу Стивънидж и се класира за четвъртфиналите на ФА Къп (видео)

Отборът на Тотнъм победи с 3:1 Стивънидж в преиграването между двата тима от петия кръг на турнира за Купата на Англия

Отборът на Тотнъм победи с 3:1 Стивънидж в преиграването между двата тима от петия кръг на турнира за Купата на Англия. Първият мач бе завършил при нулево равенство, а в днешния втори сблъсък, проведен на „Уайт Харт Лейн”, „шпорите” не сгрешиха и се добраха до победата, която ги класира на четвъртфиналите на ФА Къп.

Гостите от Стивънидж, които се подвизават в Първа лига на Англия, донякъде изненадващо излязоха с гол напред в 3-ата минута, след като Биром реализира отсъдената в полза на неговия тим дузпа.

Тотнъм обаче не се предаде и се активизира, като усилията на играчите на Хари Реднап доведоха до резултат в 26-ата минута, когато Джърмейн Дефоу възстанови равенството. При резултат 1:1 дойде и почивката на срещата.

През второто полувреме „шпорите” успяха да излязат напред в резултата, след като Емануел Адебайор се разписа за 2:1 от дузпа в 54-ата минута. Третото попадение за Тотнъм, което сложи и края на интригата в срещата, падна в 75-ата минута, а точен за втори път в мача бе Джърмейн Дефоу.

Така Тотнъм си осигури мястото на четвъртфиналите и запазва надеждите си за триумф във ФА Къп.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)