Михаил Ганев се класира за финала и осигури пети медал за България от европейското първенство

Елина Васева в репешажите за бронза

Михаил Ганев се класира за финала в категория до 84 килограма на европейското първенство по борба свободен стил в сръбската столица Белград и осигури пети медал за България от първенството на Стария Континент.

Световният шампион от 2010-та година стартира с три победи - срещу Айвънт Акерман (Великобритания) с 2:0 (4:0, 2:0) и Константин Волк (Германия) също с 2:0 (1:0, 1:0). На четвъртфиналите Ганев победи двукратния европейски шампион и защитаващ титлата си Анзор Уришев (Русия) с 2:1 части (2:1, 1:3, 2:1), а на полуфиналите се справи с Армандс Звирбулис от Латвия с 2:1 (0:1, 1:0, 2:0). В спор за титлата Ганев ще играе с Дато Марсагишвили от Грузия.

В категория до 63 килограма при жените Елина Васева победи на осминафиналите норвежката Шарлоте Скален с 2:0 части (6:0, 6:0), но на четвъртфиналите загуби от рускинята Наталия Смирнова с 0:2 (0:2, 0:2). Смирнова се класира за финала и изтегли Васева в репешажите.

В първия кръг българката тушира испанката Мария Тереза Мендес Майо от Испания, а в спор за бронза ще играе с Моника Ева Михалик от Полша. По-рано днес петкратната европейска шампионка Станка Златева загуби в първия кръг с туш от рускинята Наталия Воробьова и остана без медал от първенство на Стария континент за пръв път от 2004-та година.

Националите по спортен риболов са световни вицешампиони

Голям успех за родните рибари

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“