Глътка въздух за Интер навръх 104-годишнината (видео)

"Нерадзурите" сложиха край на негативната серия с драматична победа над Киево

Отборът на Интер победи като гост Киево с 2:0 в мач от 27-ия кръг на Серия "А", слагайки край на поредицата от лоши резултати.

Вечерта бе още по-специална за гранда от Милано, който е основан точно преди 104 години.

Успехът е първи за тима на Клаудио Раниери от седем срещи насам и той бе изкован доста трудно след като в 14-ата минута Диего Милито изпусна дузпа, а до 87-ата минута резултатът бе 0:0.

В последните минути обаче "нерадзурите" успяха да отбележат два бързи гола и да си поемат глътка въздух.

В 87-ата минута Валтер Самуел засече с глава центриране на Снайдер от корнер и прати топката в мрежата за радост на гостуващата агитка.

Три минути по-късно Милито се реваншира за пропусната през първата част дузпа и също с глава направи резултата 2:0, като този път топката достави Хавиер Занети.

По този начин тимът на Интер постигна изключително ценен успех, който му бе нужен и с оглед на предстоящия реванш от осминафиналите на Шампионската лига срещу Олимпик (Марсилия). "Нерадзурите" имаха нужда от малко спокойствие след негативната серия и го постигнаха тази вечер, макар че поредицата от пропуски пред вратата на Киево можеха да ги лишат от трите точки.

В крайна сметка тимът на Раниери записа успех и вече е шести в класирането с актив от 40 точки, на шест зад Удинезе и Наполи. Отборът на Киево пък е десети с 34 пункта.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)