Ливърпул продължи с колебливата си форма, след като загуби от решителния и упорит Съндърланд с 0:1 на „Стейдиъм ъф Лайт”.

След слабо първо полувреме, „черните котки” поведоха в резултата, след като удар на Фрейзър Кебъл рикошира в гредата и в главата на вратаря Пепе Рейна преди Никлас Бендтнер да отбележи на добавка.

Ливърпул опита да изравни чрез Стивън Джерард и Анди Керъл, но без резултат.

Съндърланд предпочете да стои прибран и да пази своята крехка преднина срещу „червените”, които така и не бяха близо до гола.

С поражението Ливърпул остана на 5 точки зад Нюкасъл на 7-ото място във Висшата лига. Сега тимът на Кени Далглиш е спечелил само един от последните му осем мача и надеждите за топ 4 се изпариха. Освен това импотентността в атаката се поднови след третото поредно поражение – последният път, когато те имаха подобна серия, беше от времето на Жерар Улие през октомври 2003 г.

Съндърланд пък се върна на победния път у дома, след като загуби от Арсенал последния път, като тимът на Мартин О’Нийл се придвижи на 2 точки от техните днешни съперници.

Домакините, които бяха лишени от присъствието на Стефан Сесенон и Лий Кетърмоул след червените картони миналия уикенд, рано застрашиха вратата на Ливърпул. Шведският национал Себ Ларсон центрира, но Джон О’Шей не уцели вратата с глава.

Ливърпул, който започна със Себастиан Коутс за сметка на Джейми Карагър и Стивън Джерард, които останаха резерви, разчиташе главно на Луис Суарес, който направи няколко типични за него дрибъла в наказателното поле. Дирк Кайт пък пропусна на два пъти с глава. При втория опит Джеймс Маклийн изчисти от голлинията. Всичко това през първото полувреме.

През второто се стигна до един от най-комичните голове във Висшата лига. Кембъл стреля пред пеналта, топката срещна гредата, после рикошира в главата на плонжиралия Пепе Рейна и отново се върна в гредата преди Бендтнер да я прати високо в мрежата.

Ливърпул реагира веднага – Суарес и Хендерсън размениха пасове преди последният да стреля встрани от вратата.

Чарли Адам, който бе слаб, също пробва късмета си преди той и Белами да бъдат заменени в 69-ата минута с Джерард и Анди Керъл. Двамата скоро комбинираха, но ударът на капитана бе спасен от вратаря Майнълет.

После Дейвид Воън блокира шут на Джерард, а „червените” изпитваха сериозни проблеми в опитите им да преодолеят добре организираната отбрана на домакините.

Късната резерва Стюрт Даунинг също се пробва да промени нещо, но се отличи със сватбарски шут.

Победата изкачи Съндърланд до 8-ото място, на 2 точки от Ливърпул.