Добромир Карамаринов: Отличен за Ивет и Ваня

Добромир Карамаринов: Отличен за Ивет и Ваня

„Това, което очаквахме, това и стана”, коментира в Истанбул президентът на Българска федерация лека атлетика Добромир Карамаринов

„Това, което очаквахме, това и стана”, коментира в Истанбул президентът на Българска федерация лека атлетика Добромир Карамаринов. 

„Отличен за Ивет Лалова и Ваня Стамболова. Всеки ще каже, че можеше и малко повече, но трябва да се оценява това, което правят нашите атлети. При тази конкуренция – рекорден брой държави – участници 172, при това силно първенство да влезеш във финалите на 400 м и на 60 м си е невероятен успех. Ивет беше единствената европейка сред най-бързите.
 
Успехът им е нееднозначен. На Виктор Иванов и Инна Ефтимова може да се даде добра оценка. От Инна се искаше точно това – да влезе на полуфинал на 60 м и тя успя. Самият факт, че имаме две атлетки на полуфинал в спринта говори, че имаме потенциал за щафетата на 4 х 100 м. На Виктор не му достигна малко да скочи в Истанбул колкото личния си резултат.

Другите ни атлети категорично се представиха под възможностите си.

Като цяло съм доволен от това много силно първенство със световни рекорди,  с голяма посещаемост. Специално искам да благодаря на българската публика в залата. Това нещо ме изпълва с гордост и оптимизъм, защото хората в България обичат леката атлетика, обичат българските атлети. Благодаря на тези хора, които дойдоха на собствени разноски и развяваха българския трибагреник”.
Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.