Черно море надигра тотално Ботев (Враца) и взе първа пролетна победа (видео+снимки)

Георги Илиев се разписа за 1:0, Черно море не допусна гол в 4-ти пореден мач на "Тича" в А група

Черно море записа първа победа за пролетния дял на А група след минимален успех с 1:0 над Ботев (Враца). Пред 1 500 зрители на стадион „Тича” във Варна „моряците” се добраха до успеха след гол на капитана Георги Илиев 20 минути преди края в скучен мач с малко качествени изпълнения.

Черно море доминираше през целия двубой, а обещанията на гостите преди мача да не се затварят в своята половина се оказаха празни думи, защото гостите от Враца играха очевидно за 0:0, а напред не създадоха абсолютно нищо.

За цяло първо полувреме Ботев (Враца) отправи едва един-единствен удар в очертанията на вратата на домакините и то в последната 45-а минута. Идеята на гостите да контратакуват при всеки удобен случай така и не се осъществи през първата част, защото Черно море не се втурна напред, а атакуваше бавно и спокойно без излишен риск.

„Моряците” трябваше да поведат през първата част. Въпреки на моменти скучната си и безидейна игра момчетата на Стефан Генов създадоха три чисти голови положения, но направиха хеттрик от ужасни пропуски.

Първата такава ситуация дойде в 24-ата минута, когато Георги Илиев намери Марлон Фернандес по десния фланг, той прехвърли за непокрития Дончо Атанасов отляво, но от 12 метра крилото стреля в защитник и спечели само корнер.

В 35-ата минута Георги Божилов проби като на шега по левия фланг, стигна аутлинията и върна към капитана Георги Илиев, който от 13-14 метра стреля неточно в аут.

Малко след това Коконов извади късмет, че не бе изгонен. Халфът на Ботев Враца настъпи без топка Сашо Александров, но след минута чудене и колебаене съдията Стоян Денев му вдигна само жълт картон.

Най-чистото голово положение за домакините през първата част дойде в 42-ата минута. Дончо Атанасов пусна остро една топка от левия фланг, защитник отклони леко, Георги Божилов беше абсолютно сам на задната греда и беше длъжен да вкара от метър-два, но той дори не уцели топката и тя излезе в корнер.

Втората част предложи още по-малко голови положения, но противно на логиката голът дойде именно тогава. Камазола опита да вкара от далечно разстояние малко след подновяването на играта, но стреля право в ръцете на вратаря.

Стефан Генов виждаше липсата на креативност в предни позиции и се реши на радикален ход след час игра. Той смени звездата в атака
Ермес Паломино и пусна Миро Манолов, който наистина внесе свежест пред вратата на гостите.

По-малко от 10 минути след тази смяна Черно море поведе. При едно центриране на Сашо Александров отдясно, топката комично се удари в главата на Георги Божилов, но щастливо попадна в краката на Дончо Атанасов, който стреля по земя, а Георги Илиев предвидливо засече от няколко метра в празната врата за 1:0 в 70-ата минута.

Георги Илиев можеше да удвои, но стреля много високо от точката на дузпата, а стражът Веселин Цветковски отрази добре удар на Марлон Фернандес. В 82-ата минута Дончо Атансов намери мрежата, но съдийската тройка правилно отмени попадението, защото топката се отклони в играч на домакините, който беше в засада.

До края „моряците” се дръпнаха назад, но Ботев не направи нищо стойностно в атака и Черно море записа четвърти пореден мач като домакин в А група без да допусне гол в мрежата си.

Черно море остава 8-ми с 28 точки, но се доближи само на два пункта зад седмия Локомотив (Пловдив). Ботев (Враца) е 13-ти с 14 точки, на 4 пред Видима-Раковски, който засега заема позицията за бараж за оставане в елита. Според треньора Антон Здравков обаче няма опасност Ботев да има затруднения с оставането си в А група.