Юношите на Литекс биха Пирин с 3:1 в Ловеч

Юношите на Литекс постигнаха нова убедителна победа в първенството на елитната група до 19 години. С два гола на юношеския национал Ангел Здравчев „оранжевите“ таланти надиграха и безпроблемно биха с 3:1 в Ловеч Пирин (Благоевград).

С основна заслуга за първите две попадения бе нападателят Кристиян Петков. Той откри резултата в 25-ата минута след асистенция на Мартин Иванов. Малко по-късно Петков с хубав пробив изработи гола на Здравчев за 2:0. Три минути преди последния съдийски сигнал един от най-добрите на терена Здравчев излъга двама съперникови играчи плюс вратаря и прати топката в мрежата за 3:0.

Гостите от Благоевград стигнаха до почетен гол в последните секунди чрез Марио Митов. Момчетата на Евгени Колев доминираха през цялата среща и пропуснаха да отбележат поне още четири попадения.

„Постигнахме рутинна победа. Бързо поведохме с 2:0, но изпуснахме да реализираме още няколко чисти положения, с което можехме да разгромим съперника. Единственото нещо, което не ми хареса бе, че допуснахме елементарен гол след колективна грешка в защита при статично положение“
, коментира треньорът Колев.

Съставът на Литекс: Ангелов, Аладжов, Митов, М. Иванов, Караколев, Кр. Малинов, Славчев (46-Станоев), Руменов, Здравчев, Смирнов (79-Саръев), Кр. Петков (72-Кирев)