Изправят пред съда 75 човека, отговорни за безредиците в Египет

Изправят пред съда 75 човека, отговорни за безредиците в Египет

Обвиненията са за предумишлено убийство

Следователите в Египет ще изправят пред съда 75 човека, които са отговорни за най-големите безредици на футболен мач в страната. Сред обвинените е и шефът на охраната на стадиона в Порт Саид, където 74 души намериха смъртта си заради масово сбиване на запалянковци.

"Обвинените бяха изпратени в криминалния съд. Те ще бъдат съдени за предизвикване на безредици и в предумишлено убийство", заявиха властите в Египет. На 2-и февруари сблъсъците между запалянковците на Ал-Ахли и Ал-Масри се пренесоха на терена на стадиона в Порт Саид. Много от присъстващите на футболния мач обвиниха правителството, което не е осигурило достатъчно охрана на двубоя.

Бензема пред раздяла с вицешампиона на Саудитска Арабия

Французинът е нежелан от треньора на тима

Кристиано Роналдо намекна за отказване: Това може да е последната ми година

Кристиано Роналдо, една от най-големите легенди на световния футбол, хвърли истинска бомба с изявлението си, че може би е дошло време да се сбогува с играта

Голям пробвал за Меси и Интер Маями

"Чаплите" загубиха тежко от Нешвил

Швейцарски национал пред трансфер в САЩ

Атланта Юнайтед е близо до финализирането на трансфера на нападателя Бреел Емболо от френския Рен, съобщи изданието The Athletic.

Инфантино задейства плана за Мондиал с 64 отбора

Президентът на ФИФА Джани Инфантино продължава да подкрепя възможността броят на участниците на световните първенства да бъде увеличен до 64, твърди The Times

Разкриха цялата грозна истина за смъртта на Марадона

Делото за кончината на Диего Марадона навлезе в драматична фаза след ключови съдебни разкрития, уличаващи лекуващия го медицински екип в престъпна небрежност.