ЦСКА победи Марица и поведе във финала при жените

Втората среща от финалната серия е в неделя в зала "Васил Симов" в София

Отборът на ЦСКА победи с драматичното 3:2 (25:19, 20:25, 25:17, 23:25, 15:13) като гост тима на Марица (Пловдив) и направи важна крачка към титлата в женското волейболно първенство на България.

"Червените", които са шампионки на страната през 2010 и 2011 година, спечелиха категорично първи и третия гейм съответно с 25:19 и 25:17 и дадоха сериозна заявка за нов триумф на домашната сцена.

Съставът на Марица, който по-рано този сезон взе Купата на България за първи път в историята си, се задържа в мача след 25:20 и 25:23 във втората и в четвъртата част.

Все пак столичанки надделяха трудно с 15:13 в тайбрека и взеха ценен аванс от 1-0 победи в серията след близо два часа игра.

Най-резултатна за "червените" бе Симона Димитрова с 25 точки, а нейната съотборничка Нора Богданова добави още 21 точки.

В състава на пловдивчанки Диана Малинова реализира 16 точки, а Мира Тодорова и Никол Николова завършиха с по 11 точки.

Втората среща от финалната серия е в неделя в зала "Васил Симов" в София. При нова победа ЦСКА ще спечели златните медали в шампионата за трета поредна година.

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“