Котоошу с нова загуба в Осака, Аоияма с победа

Котоошу с нова загуба в Осака, Аоияма с победа

Калоян Махлянов-Котоошю допусна изненадващо поражение в седмия ден на супертурнира по сумо "Хару башьо" в Осака

Калоян Махлянов-Котоошю допусна изненадващо поражение в седмия ден на супертурнира по сумо "Хару башьо" в Осака.

Първият европейски "одзеки" досега беше губил само веднъж в шест схватки срещу Йошикадзе, но днес бе изваден от баланс с техниката "хикиотоши" от втория "маегашира" на Запада и се озова в зрителната зала. Активът на Калоян сега е пет бели точки и две черни.

Денят бе по-добър за другия българин в елитната дивизия "макуучи" - Даниел Иванов-Аоияма, който отново е с положителен баланс /4-3/ след успех срещу Такаясу. Без загуба на пролетното съревнование остават "йокодзуна" Хакухо и секиваке Какурю, а на една точка зад тях е Баруто, претендентът за званието Велик шампион. Поражения днес записаха още двама сумисти с ранг "одзеки" - Харумафуджи и Котошогику. Утре Хакухо излиза срещу Точиношин (11:0 в борбите помежду им в "макуучи"), Баруто срещу Токитенку (4:0), Котоошю срещу Аминишики (14:15), Аоияма срещу Уаканосато (0:0). 
Над 300 грации на старт на европейското първенство във Варна

Общо 372 гимнастички 43 държави ще участват в Европейското първенство по художествена гимнастика 2026, което ще се проведе във Варна в периода 27-31 май.

Още 500 деца и родители получиха подкрепа от  „Съвет за спортно развитие – Пловдив“

За два месеца фондацията помогна на 10 турнира, в които участваха над 2000 деца

Звезди идват за Световната купа по спортна гимнастика във Варна

Общо 112 състезатели (58 мъже и 54 жени) от 28 държави са заявили участие в 10-ото юбилейно издание на Световната купа по спортна гимнастика, която ще се проведе от 7 до 10 май във Варна.

За първи път: Българин ще участва в Европейския голф тур

Йордан Янакиев става първият български голфър в историята на състезание от толкова висок ранг

България завърши на четвърто място на Европейското първенство по борба

България завърши на четвърто място по медали на Европейското първенство по борба в Тирана, след като снощи Ахмед Батаев спечели сребърен медал на 92 кг свободен стил.

Световният шампион Тадей Погачар спечели за четвърти път Лиеж-Бастон-Лиеж

Словенецът премина 259,5-километровата дистанция за 5 часа, 50 минути и 28 секунди