Черноморец се добра до точката срещу Берое след инфарктен завършек на "Лазур" (ВИДЕО)

Изгониха Херо за претенции срещу рефера

Черноморец се добра до инфарктно равенство 2:2 с човек повече срещу Берое, след като изоставаше с 0:2 до 82-ата минута. Гол на Асис в последната от 5-минутното добавено време донесе точката на домакините, които имаха множество претенции към главния рефер Атанас Димитров. Най-спорното бе в края на първата част, когато останаха съмнения за игра с ръка на Елиаш Алвеш в наказателното поле на Берое. Иначе Димитър Везалов откри резултата в 11-ата минута. Голмайсторът бе изгонен с директен червен картон в 53-ата минута, но въпреки това заралии стигнаха до второ попадение чрез Давид Каядо в 63-ата минута. В края Черноморец се хвърли в атака и резервата Венци Христов осем минути преди края и Асис в една от последните атаки реализираха, докато на другата врата Емил Ангелов направи два фрапиращи пропуска.

Наставникът на домакините Димитър Димитров - Херо бе пратен на трибуните за множество претенции срещу съдията, а след края на срещата влезе и спор със своя колега Илиан Илиев.

С тази точка Черноморец запази 4-ото място в класирането с равни точки с Литекс – по 37. Берое е 12-и с 16 пункта от 18 изиграни мача.

Мелконян пропусна да открие резултата още в 1-ата минута, след като от фронтална позиция стреля покрай вратата на Берое, който откри резултата 10 минути по-късно. Димитър Везалов засече центриране от свободен удар и с глава прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на Стоян Колев.

След попадението действията се развиваха главно в половината на Берое. Яник Боли бе търсен непрестанно, но така и не успя да отправи опасен удар към Ивайло Иванов. Две минути преди почивката при центриране от ъглов удар останаха съмнения за игра с ръка на Елиаш Алвеш в наказателното поле, но реферът не даде дузпа. Наставникът на домакините Димитър Димитров на няколко пъти скачаше на тъчлинията от решенията на съдията и при прибирането на двата отбора за почивка застана на пътя на сливналията да му иска обяснение.

Осем минути след подновяването на играта голмайсторът Везалов получи директен червен картон за грубо нарушение срещу противников футболист и заралии останаха с човек по-малко. Въпреки това те стигнаха до втори гол след контраатака. Давид Каядо намери долния ляв ъгъл на Стоян Колев с премерен шут извън пеналта под плонжа на вратаря.

Три минути по-късно Черноморец върна един гол чрез Шаешу, който обаче е бил в засада. В 82-ата минута „акулите” най-после захапаха и върнаха едно попадение. Николай Николов намери резервата Венци Христов с 50-метров пас и нападателят отблизо отбеляза.

В ответната атака Берое пропусна да реши мача, след като Стефан Велев изведе Емил Ангелов, който обаче останал сам срещу Стоян Колев стреля покрай вратаря.

Второ попадение на Черноморец не бе зачетено поради засада в 86-ата минута. Последваха нови претенции от страна на Херо, който вече бе изгонен. На терена Стоян Колев спаси вратата си при нова опасна атака на Берое преди топката да бъде изсипана множество пъти в наказателното поле на гостите в добавеното време. При едно центриране от дълбочина Асис бе изведен на чиста позиция и с левия крак матира Иво Иванов с удар в долния десен ъгъл.