Иво Тонев за ЦСКА: Ако искат да си останат в 20-и век, значи там им е мястото (видео)

Иво Тонев за ЦСКА: Ако искат да си останат в 20-и век, значи там им е мястото (видео)

Стойчо Младенов да се съсредоточи върху своята работа, посъветва треньора на "червените" Тонев

Шефът на УС на Левски Иво Тонев посъветва Стойчо Младенов да се съсредоточи върху своята работа вместо да приказва по адрес на „сините”. Силният човек на „Герена” иначе подчерта, че много уважавал треньора на ЦСКА, но на „Армията” в момента демонстрирали поведение от преди 10-15 години, по думите му, и ако искали да останат в онези времена, значи там им било мястото. Тонев не пожела да влиза в конфронтации с „червените”, защото според него отношенията между двата клуба трябва да служат за пример на останалите.    
 
„Относно това, което изговори Стойчо Младенов по адрес на Левски нямам намерение да говоря нито за кръгова защита, нито за отбрана. Лично се познавам със Стойчо Младенов и го уважавам. Той е изключително кадърен човек. Хубаво е да се съсредоточи върху своята работа. Той продължи да говори и отпаднаха от Септември за купата”, каза Тонев в актуално студио „Дерби”, предаде репортер на Novsport.com.

 
„Това, което ще продължа да отстоявам докато работя за Левски - мисля, че поведението на Левски и ЦСКА и отношението между тези два клуба трябва да служат за пример на останалите отбори в България. Никога не бих тръгнал да нападам по някакъв начин ЦСКА. Мисля, че на терена трябва да показваме кой е по-добър. Пък вече вие като медии ще оцените работата в клубовете. Нека първо ЦСКА да си свърши тяхната работа”, подчерта Тонев.
 

„Мисля, че в 21-и век отношенията трябва да бъдат много по-колегиални. Ако те искат да си останат в онези времена от преди 10-15 години, значи там им е мястото”, категоричен бе тук началникът в Левски. 



По повод разразилата се полемика и изявлението на собственика на "сините" Тодор Батков, че данъкоплатците на практика издържат ЦСКА, Тонев бе лаконичен: "Това е бизнесът на собствениците на ЦСКА и ако те си изпълняват коректно задълженията, няма никакъв проблем. Не смятам да навлизам в тези теми. Трябва да си вършим работата, а не да се занимаваме с кокошкарски неща. Нямам намерение да се връщам преди 10-15 години и да водя разговори на такова ниво."

А относно финансирането на Левски той подчерта, че от дъжавата не влиза нито 1 лв. в клуба от "Герена". "Кристално ясно е как се финансира отборът и от къде има пари. Беше ясно заявено. От държавата не влиза нито един лев. Това че премиерът се е ангажирал с идването на нов спонсор не трябва да се приема така, както се коментира от ЦСКА в тая насока. А и той помага и на ЦСКА. Беше направен опит да се помогне и на други отбори – Берое, Локомотив Пловдив, Ботев Пловдив, а и на Ботев Враца, доколкото знам. Държавата се опитва да помогне на няколко отбора." 


"Левски е абсолютно изряден", увери изпълнителният директор. "Платихме една много голяма сума към държавата преди по-малко от месец. Така че Левски не държи пари на никого." 



"Аз съм човекът, който управлява Левски
", подчерта Тонев. "Дали съм дошъл от Локомотив София, не е важно. Важно е какво правим оттук нататък. Аз мисля, че ние работим добре, в правилна посока. Можем и да не успеем, няма гаранция. А не както някои казват – поръчката е спусната и ще станем европейски шампиони едва ли не", отново се върна на темата с ЦСКА Иво Тонев. 



Гледайте пълен запис от гостуването на Иво Тонев в актуално студио „Дерби”, продължило 45 минути!   

Прогноза: Под 2.5 гола в "Надежда"

Генчев отново се изправя срещу Ботев (Пд)

Над 500 участници взеха участие във второто издание на турнира „Училищни лъвчета 2025“

Иван Турициов и Мартин Георгиев посетиха турнира

Лудогорец пуска билетите за ПАОК на Никулден

Не изпускай шанса да си част от големия мач, зоват "орлите"

Георги Иванов откри важна среща в родния футбол

Федерацията проведе национално съвещание на зоналните и областните си съвети

Черно море без трима за мача с ЦСКА

Утре Черно море ще се изправи срещу ЦСКА в опит да завърши успешно годината в efbet Лига пред феновете си на "Тича"

БФС глоби Левски с възстановяване на щетите на стадиона на Славия

Вижте всички решения на Дисциплинарната комисия след последните кръгове в efbet Лига и Втора лига

Официално: Локомотив София с нов спортен директор

Локомотив София има нов спортен директор в лицето на Даниел Васев, обявиха от клуба

ОС на БФТ прие единодушно декларация за бъдещото развитие и надграждане на БНТЦ

На събранието беше проведена дискусия за промени в устава на БФТенис

Официално: ЦСКА 1948 подписа с германски халф

"Червените" се подсилиха с Флориан Кребс