Рилски спортист се доближи до Final Four след успех над Апоел (Тел Авив)

Днес тимът от Самоков спечели първия си мач срещу израелския отбор с 83:78

Отборът на Рилски спортист е много близко до участие във Final Four на Балканската лига, след като днес се наложи с 83:78 като домакин на Апоел (Тел Авив). Предстои изиграването на още два двубоя, които ще се проведат на израелска земя, като при победа в единия от тях, българският тим ще се класира за Final Four.

Бранко Миркович бе най-резултатен за Рилски спортист, като отбеляза 27 точки, а Филип Вукосавлевич и Христо Захариев добавиха съответно по 23 и 11. За Апоел най-резултатен бе Кори Кар, който записа „дабъл-дабъл” – 20 точки и 10 борби. Демонте Стит наниза 16 точки за гостите, а Йонатан Шолдебранд и Наор Матан завършиха съответно с по 15 и 11.

Двубоят започна силно за тима от Самоков, а след изиграването на първата четвърт играчите на Росен Барчовски водеха с 18:16. През втората обаче Апоел се активизира и съумя да обърне резултата, като след края на вторите 10 минути водеше с 34:29.

Рилски спортист все пак успя да се вдигне на крака през третата четвърт и имаше предимство след нейния край – 62:53. В последните десет минути от сблъсъка Апоел спечели с 25:21, но това не бе достатъчно на израелския тим, за да грабне победата от мача, и по този начин Рилски спортист спечели сблъсъка с 83:78.

Рилски спортист (Самоков) – Апоел (Тел Авив) 83:78 (18:16, 11:18, 33:19, 21:25)