Локо (Пд) нанесе втора загуба на Лудогорец в шампионата (видео+снимки)

Мишо Венков носи горещата победа на смърфовете на Лаута

Локомотив Пд нанесе втора загуба на Лудогорец в шампионата. Смърфовете надиграха лидера в класирането и го победиха с 1:0 като домакини след гол на Михаил Венков в началото на второто полувреме. „Смърфовете” не позволиха на разградчани да градят ситуации пред тяхната врата, а в същото време създадоха и повече положения от тях, като при една ситуация реферът Таско Тасков можеше да отсъди дузпа за съприкосновение между Барт и нахлулия в наказателното поле Данчо Тодоров, но прецени, че нарушение на бранителя няма. Смърфовете скочиха и за игра с ръка на играч на Лудогорец в пеналта, но и тогава съдията не посочи бялата точка. Победата на Локомотив можеше да бъде още по-изразителна, ако Данчо Тодоров през първата част и Здравко Лазаров веднага след гола през втората бяха материализирали добрите възможности, открили се пред тях.

Първото полувреме бе двуостро с малко по-активна игра на Локо (Пд). Темпото беше много високо. В 12-ата минута Данчо Тодоров пропусна отличен шанс за откриване на резултата. Той бе изведен на чиста позиция пред наказателното поле, укроти топката и излезе очи в очи с Голубович, но бе затруднен от натиска на двама защитници и в опита си да прехвърли вратаря, не уцели очертанията на вратата. Само две минути по-късно грешка на Михаил Венков позволи на Иван Стоянов да обстрелва Караджов от непосредствена близост, но вратарят се справи, парирайки удара. Локо Пд поведе с 2:1 положения в 24-ата минута, когато Сержиньо центрира ниско в наказателното поле от свободен удар. От точката на дузпата Лазаров стреля през купа от играчи, но право в ръцете на Голубович. Принудителна смяна в състава на Лудогорец понаруши тактиката на Ивайло Петев и наложи вътрешни рокади. В 27-ата минута Димо Бакалов се контузи и на негово място влезе Младен Кашчелан. До опасна ситуация до края на полувремето не се стигна и то завърши при нулево равенство.

Второто полувреме започна вихрено за домакините. Те откриха резултата в 48-ата минута. Непокритият Мишо Венков засече с глава центриране от корнер и простреля Голубович за 1:0.

След като Лудогорец би център грешка на Шоко в отбрана позволи на Лазаров да излезе сам срещу Голубович. Капитанът на Локо (Пд) обаче бе затруднен от върнал се защитник и не успя да намери очертанията на вратата на Голубович. В 60-ата минута Данчо Тодоров финтира Александър Барт в наказателното поле. Защитникът на Лудогорец обаче закачи крака на футболиста на Локомотив. Тодоров се строполи и всичко живо в черно-бяло скочи да иска дузпа, но такава не бе дадена от Таско Тасков, който бе обявен за най-прогресиращия съдия в края на миналата година. След спокойни минути резервата Александров бе изведен в наказателното поле на Локомотив и стреля от движение с левачката, но ударът му не затрудни кой знае колко Караджов, който плонжира и спаси. С това положенията в мача се изчерпаха и Локомотив се поздрави с осмата си поредна домакинска победа.