Черно море спечели морското дерби в баскетбола срещу Черноморец

Варненци постигнаха успех с 82:76

Отборът на Черно море спечели морското дерби срещу тима на Черноморец с 82:76 точки, в мач от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига при мъжете.

За победителите Тихомир Желев завърши с 21 точки, от които 5 тройки, а Николай Колев се отчете с "дабъл-дабъл" - 15 точки и 11 борби.

"Дабъл-дабъл" за гостите пък записа Кирил Павловски - 20 точки и 12 борби.

Гостите започнаха по-добре срещата и след четири неуспешни атаки на домакините поведоха с 0:4.

Черно море реализира първите си точки след близо две минути и половина игра. След две изравнявания в резултата, последното при 7 равни, играчите на домакините започнаха да трупат преднина, която достигна до 11 точки при 19:8.

Баскетболистите на Черно море играха по-добре да края на първата част и я спечелиха с 25:15.

В началото на втората четвърт и двата отбора допускаха много грешки, особено в атака.

В средата на втората част гостите се възползваха от няколко несполучливи атаки на Черно море и реализираха 10 срещу 2 точки и намалиха изоставането си до само 3 точки при 31:28.

Играчите на Черноморец се възползваха максимално добре от слабостите на домакините и след две поредни тройки на Деян Дунович изоставаха само на точка 38:37, а 50 секунди преди края дори поведоха.

На почивката авансът на домакините бе само точка - 40:39. В първите минути на третата част играта бе равностойна и резултатът се движеше кош за кош.

В средата на четвъртината чрез две поредни тройки на Тихомир Желев Черно море поведе със 7 точки - 56:49.

До края третата част домакините нямаха никакви проблеми и преди последната четвърт водеха с 10 точки - 68:58.

Гостите се ориентираха по-добре в началото на последната част и за минута и половина отбелязаха седем точки срещу нито една за Черно море и авансът на домакините се стопи до 3 точки - 68:65.

Домакините макар и трудно успяха да поддържат преднина и да спечелят мача с 82:76.