Виляреал би Райо и вече е на 6 точки от "зоната на здрача" (видео)

Бетис и Сантандер не се победиха (видео)

Отборът на Виляреал постигна нова много важна победа в борбата си за оцеляване, след като тази вечер се наложи с 2:0 над тима на Райо Валекано. Срещата се игра на стадион "Райо Валекано" и бе от програмата на 29-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят премина почти изцяло под диктовката на гостите, с изключение на първите двайсетина минути, когато надмощието бе на страната на "пчеличките".

Така се стигна до 29-ата минута, когато гостите успяха да излъжат противниковата отбрана, след като Рубен засече отблизо с глава центриране на Кани за 1:0.

Втората част стартира добре за гостите, които в 55-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче бе пропусната от Рубен.

Последваха няколко силни минути за "пчеличките", които можеха да изравнят, ала Арментерос и Фуего изпуснаха от изгодни положения.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Рубен изведе Лопес в наказателното поле на Райо, а последният не сбърка, оформяйки крайното 2:0.

В друг мач от този 29-и кръг на Ла Лига, отборите на Бетис и Сантандер не излъчиха победител, завършвайки наравно 1:1 на стадион "Колизеум Алфонсо Перес".

Домакините първи излязоха напред в резултата, след като в 18-ата минута Роке Санта Крус бе точен след асистенция на Перейра.

Крайното 1:1 пък оформи Стуани в 79-ата минута след завършващо подаване на Мунитис.