БФС се изложи здраво: ФИФА никога не е забранявала картотека на Анисе

БФС се изложи здраво: ФИФА никога не е забранявала картотека на Анисе

Очаква се ЦСКА да изиска от БФС да прати нова молба до ФИФА

Ръководството на БФС, в лицето на изпълнителния директор - Борислав Попов, сътвори чудовищен гаф вчера, след като обяви, че ФИФА е отхвърлила молбата на ЦСКА за картотекиране на Абел Анисе. Според Попов от Световната футболна централа отказали да картотекират мадагаскареца до края на сезона. 
 
Да, ама не. Оказа се, че полученият факс от ФИФА в централата на БФС е само информативно писмо, а не решение по казуса "Анисе". В него е обяснено, че не ЦСКА трябва да сезира ФИФА с искане за издаване на сертификат на Анисе, а процесуално легитимираната страна, в случая БФС. 
 
В тази връзка ЦСКА ще подаде писмено искане до БФС още днес, в което ще настоява БФС официално да помоли ФИФА да разреши издаване на сертификат на Анисе, за да се състезава за ЦСКА, така както ФИФА инструктира в писмото си от вчера.
 
Ето най-важното от писмото на ФИФА до ЦСКА:
 
Във връзка със споменатата по-горе ваша молба, искаме да подчертаем, че единствено асоциацията на клуба, в който даден футболист иска да премине, има правото да изиска необходимите документи за неговото картотекиране. Следователно само асоциацията на клуба, в който даден футболист иска да премине, има правото да потърси нашата помощ за това да получи документите. Тоест, ФИФА има възможност да се намеси по подобен начин единствено след официална молба за такава намеса от заинтересованата асоциация. (виж член 9, алинея 1, както и анекс 3 от Праилника за статут и трансфери на футболисти).

Ето и оригиналният факс на ФИФА, изпратен до ЦСКА:

БФС наказа Иту само за един мач

Новото попълнение на ЦСКА си изкара червен картон в дебюта си срещу Ботев Враца

ЦСКА излезе с нова информация за "Българска Армия"

Официалната страница на стадион "Българска армия" предостави нова информация за съоръжението, което се очаква съвсем скоро да отвори врати

ОФИЦИАЛНО: Барселона обяви трансфера на Родри

Полузащитникът на Манчестър Сити Родри се присъедини към Барселона, според пресслужбата на каталунския клуб

Георги Давидов ще свири Левски - Спартак (Варна)

Мартин Великов е с наряда за столичното дерби между Локо София и ЦСКА

Виейра пое националния отбор на Сенегал

Френският специалист Патрик Виейра е назначен за старши треньор на националния отбор на Сенегал, обяви Футболната федерация на страната

Симеоне не извика Алварес за първия мач от сезона

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне потвърди, че Хулиан Алварес няма да вземе участие в предстоящия мач срещу Малага от първия кръг на Ла Лига