Монтана стартира с победа в плейофите (снимки)

Монтана стартира с победа с 76:62 над Рилски спортист в плейофите от първенството в НБЛ при жените, но загуби основния си център Наталия Топалова, поне за четвъртфиналната серия с тима от Самоков

Монтана стартира с победа с 76:62 над Рилски спортист в плейофите от първенството в НБЛ при жените, но загуби основния си център Наталия Топалова, поне за ¼ финалната серия с тима от Самоков, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Още през първото полувреме бившата националка седна на скамейката при резервите с болки в коляното, а дали ще бъде готова за следващите срещи ще стане ясно до края на тази седмица.

Иначе двубоят в зала “Младост” бе доста оспорван, като домакините водеха в резултата през целия мач. Присъединилата се към отбора на Рилски спортист в последния момент Жаклин Златанова стана топ-реализатор на срещата с 26 точки. За домакините от Монтана страхотен мач изигра Надя Симеонова, а плейъмейккърката на отбора Ивелина Вранчева бе най-резултатна за отбора си с 24 т.

Втората среща е в петък в Самоков, а при равенство в резултата-третият мач е отново в зала “Младост” в Монтана на 1 април от 17 часа.

Монтана – Рилски спортист 76:62 (17:14, 21:18, 17:12, 21:18)

Монтана: Кордова 11, Симеонова 11, Тапалова 9, Макариева 10, Вранчева 24 (Жельова 11, Петрова 5, Нешева 4 Михалкова, Накова, Асенова). Треньор: Славко Димитров.

Рилски спортист: Дикова 5, Златанова 26, Учагелова 4, Рудева, Фарел 18 (Николова 4, Петкова 3, Пейчинова 2). Треньор: Красимира Банова.

Съдии: Милен Цветков, Николай Цинцерски.

Тимбъруулвс разби Нъгетс с 115:70

Балкан надви Черноморец и се класира на финал в мач номер 4 (ВИДЕО)

Ботевградчани бяха непоколебими с 94:78 и спечелиха серията с 3:1

MVP на НБА Никола Йокич вкара 40 точки и доближи Денвър до финала на Западната конференция