"Горещите" изпепелиха шампиона Далас и записаха рекордна 15-та домакинска победа

ЛеБрон Джеймс и Крис Бош завършиха среща с по 19 точки и 9 борби

Маями Хийт записаха рекордна 15-та домакинска победа, след като победиха шампиона на НБА Далас Маверикс със 106:85 в повторение на миналогодишния финал в лигата.

ЛеБрон Джеймс и Крис Бош завършиха среща с по 19 точки и 9 борби, докато на ниво бяха Дуейн Уейд и Удонис Хаслем, които записаха на свое име по 16 точки.

Марио Чалмърс пък вкара 12 точки, а Норис Коул - 10 за "горещите", които взеха и двата си мача с "маврите" този сезон. Германската звезда на шампионите Дирк Новицки записа 25 точки, но през втората част не можа да се представи на ниво, заради добрата игра в защита на домакините.

Ламар Одъм вкара 12 за Маверикс, които бяха довършени в последната четвъртина след 26:13. "Трябва да им се признае", каза Новицки след мача.

"Те бяха много добри и в двата края на паркета. През първата част стояхме добре, но след това бяха надиграни напълно", допълни германецът.

Това бе първият път, в който Далас играха в Маями, след като спечелиха мач номер шест от финалната серия миналия юни.