Любители на екстремните спортове откриха рафтинг сезона

Любители на екстремните спортове откриха рафтинг сезона

Любители на екстремните спортове откриха рафтинг сезона в Кресненското дефиле. Както обикновено, това се случи на най-подходящото и красиво за целта място - бързеите на река Струма

Любители на екстремните спортове откриха рафтинг сезона в Кресненското дефиле. Както обикновено, това се случи на най-подходящото и красиво за целта място - бързеите на река Струма.Клубове от цялата страна направиха демонстрационни спускания с гумени лодки и каяци в бурните пролетни води.Все повече млади хора се запалват по екстремния спорт рафтинг, заради тръпката, която изживяват, докато се борят с водата. Жените също не отстъпват по смелост на мъжете - те мерят сили наравно с тях. Въпреки любовта към екстремните усещания участниците в рафтинга се стараят да не прекрачват границата на разумния риск.През последните години екстремният спорт става все по-популярен у нас. Миналата година България бе представена с мъжки национален отбор на Световното първенство по рафтинг в Коста Рика.

Италия подобри световен рекорд на Европейското първенство по плуване

Смесената щафета на Италия на 4 по 50 метра свободен стил (двама мъже и две жени) постави първия световен рекорд по време Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин.

Габриела Георгиева отпадна на полуфиналите на 100 метра гръб на Европейското по плуване

Българската състезателка даде 16-о време с 59.83 секунди

България с победа в квалификация за Европейско по бадминтон

Женският ни тим стартира с успех с 5:0

Министър  Пешев на среща с новоизбрания председател на БФЛА Георги Павлов

Двамата обсъдиха бъдещото развитие на „Царицата на спортовете“

Фондация WINBET И Община Бургас наградиха най-успешните спортисти от града

Александра Лукоянова  от яхтклуб "Черноморец“ спечели голямата награда

Диана Петкова ще плува на полуфиналите на Европейското първенство

Диана Петкова се класира за полуфиналите на 100 метра съчетано на Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин, Полша.

Мицин аут от фуналите на Европейското по плуване

Петър Мицин откри българското участие с 12-о място в сериите на 400 метра свободен стил за мъже в първия ден на Европейското първенство по плуване в 25-метров басейн в полския град Люблин.

Валентина Георгиева след операцията: Сега е време за пълно възстановяване и планове за бъдещето

Двукратната европейска вицешампионка на прескок Валентина Георгиева е готова да започне реабилитация, след като претърпя втора успешна операция на коляното.

България на четвъртфинал на Европейското по бадминтон в Испания

Нашият тим постигна четвърта победа