"Чуковете" изковаха труден успех на "Огоста" (видео+снимки)

Футболистите и феновете на Монтана и Миньор се обединиха в подкрепа на Стилиян Петров

Отборът на Миньор победи като гост Монтана с 2:1 в първи мач от 22-ия кръг на "А" група. Перничани откриха резултата на стадион "Огоста" в 53-ата минута с гол на Крум Бибишков от дузпа. Борислав Стойчев удвои преднината на "жълто-черните" в 68-ата, а Мирослав Антонов намали резултата в 80-ата също от бялата точка.

Минути преди началото на срещата феновете и футболистите на двата отбора се обединиха, изразявайки подкрепата си към капитана на националния отбор Стилиян Петров, чиято съдба разтресе футболната общественост не само в България, но и на Острова.

Двете агитки изгиднаха транспаранти с пожелания за скорошно оздравяване, а играчите на Атанас Атанасов излязоха с фланелки с надпис: „Стилияне, Монтана е с теб!”.

Двубоят започна бурно във високо темпо и още в 3-ата минута гостите можеха да открият резултата. След центриране отдясно в наказателното поле Бибишков се размина с топката, а след това на празна врата екзекуторът на Левски, както е известен в Перник Милен Василев, нацели страничната греда.

Постепенно обаче монтанчани се окопитиха и на свой ред иззеха инициативата. Непрестанните пробиви на Луис Едуардо представляха сериозна заплаха за противниковата отбрана, а на няколко пъти Мичев центрираше опасно в наказателното поле на „чуковете”.

Най-чистите ситуации за домакините се откриха пред Борислав Борисов, чийто удар от воле бе отразен с вещина от Чворович, а в 29-ата минута гредата помогна и на перничани след опасен удар на Димитър Красенов Илиев.

Гостите излязоха пределно мотивирани на терена след почивката и не след дълго техните усилия дадоха резултат.

В 53-ата минута Милен Василев нахлу на скорост в наказателното поле на Монтана и бе фаулиран от Тихомир Трифонов. Главният рефер на двубоя Мартин Богдев не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Крум Бибишков, който хладнокръвно реализира.

Добили самочувстие от попадението, „чуковете” заиграха още по-добре.

Така се стигна до 68-ата минута, когато Фарес Брахими намери Борислав Стойчев в наказателното поле на монтанчани, за да може последният с премерен удар да удвои преднината на своя тим.

Домакините обаче не се отчаяха и търпеливо изчакаха своя шанс. Така след разбъркване след корнер в пеналтерията на Миньор, удар на Тихомир Трифонов бе изчистен от голлинията от Борислав Стойчев, но с това опасността не премина. Само секунди по-късно Иван Михов спря удар на монтанчани с ръка в наказателното поле и Богдев отсъди втора дузпа в мача.

Мирослав Антонов се нагърби с изпълнението и намали преднината на перничани десет минути преди края.

Футболистите на Атанас Атанасов направиха всичко по силите си, за да се доберат до изравнително попадение, но в крайна сметка резултатът се запази.

По този начин отборът на Миньор прибави нови три точки към актива си и вече има 27, заемайки деветата позиция. Монтана пък остава на 11-о място с 20 пункта.