Феновете на Астън Вила и Челси аплодираха бурно Стилиян Петров, Фернандо Торес се отпуши в Премиършип

Челси спечели драматично с 4:2 на „Вила Парк” срещу Астън Вила в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Стилиян Петров бе на трибуните на стадиона в Бирмингам и получи подкрепата на феновете, които станаха на крака и го аплодираха в 19-ата минута на мача.

Два гола на Бранислав Иванович и по един на Даниел Стъридж и Фернандо Торес, който най-сетне се отпуши в първенството, надвиха двете попадения на Колинс и Лихай за Вила. По този начин Челси остана на две точки зад Тотнъм в битката за топ 4.

Денят в Бирмингам бе посветен на Стилиян Петров и неговата борба с левкимията, която лекарите на Астън Вила откриха при рутинни медицински изследвания в петък. Капитанът на Вила беше в трибуните на "Вила парк" със семейството си и усети силната подкрепа на своите колеги, ръководите и футболните фенове, които се молят за здравето му.

Срещата започна лошо за Вила след няколко поредни неразбории в тяхната защита. Торес пропусна сам срещу вратаря, но Даниел Стъридж нямаше как да сгреши на празна врата в 9-ата минута и направи 0:1.

Точно в 19-ата минута целият стадион избухна в аплодисменти в подкрепа на Стенли, а той почти се разплака, ставайки на крака да благодари за горещата подкрепа на феновете.

Роберто Ди Матео замени Давид Луис и пусна Гари Кейхил още преди края на полувремето, но това не промени нищо в схемата на лондончани.

В 51-ата минута Бранислав Иванович се измъкна от опеката на отбраната и отблизо заби в мрежата за 0:2.

Голът успокои Челси и гостите си помислиха, че могат да доиграят мача на ходом, но грешаха.

Вила се върна в мача в 76-ата минута чрез Джеймс Колинс, който с глава не прости на Петър Чех от няколко метра – 1:2.

Духът на домакините се върна, публиката, която даваше през цялото време сили на Стилиян Петров, отново завика с пълни сили за бирмингамци и те стигнаха до изравнителен гол три минути след първото си попадение.

Отново защитата на Челси бе лошо подредена и младият Ерик Лихай отблизо прониза Чех за 2:2.

Тук Челси вече бе просто принуден да се събуди и отборът на Ди Матео реагира мигновено.

Торес отклони леко с глава едно центриране от корнер в 83-ата минута, а Бранислав Иванович засече в мрежата, за да вкара за първи път два гола в един мач от Висшата лига, правейки 2:3.

Вила се втурна напред да връща гола и Челси наказа домакините с класическа контраатака.

Рамиреш намери Торес на удобна позиция и Хлапето демонстрира, че все още може да е познатия голмайстор, като се разписа с марковия си удар по диагонала за 2:4.

Челси е на пета позиция с 53 точки, на две зад Тотнъм. Астън Вила е 15-ти с 33 пункта.

Съдия от Нидерландия сътвори здрав скандал

ОБЗОР: Брест спечели последната френска квота за Шампионската лига (ВИДЕО)

С победа над Тулуза

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)