Ева Янева на финал в Русия

Ева Янева на финал в Русия

Динамо Москва с българката Ева Янева в състава си се класира на финал в женското волейболно първенство

Динамо Москва с българката Ева Янева в състава си се класира на финал в женското волейболно първенство на Русия, след като победи Уралочка Екатеринбург с 3:1 (25:23, 25:11, 23:25, 25:21) във втората полуфинална среща, играна в Москва.

 

В състава на Уралочка бе друга българска националка Страшимира Филипова.

 

Динамо печели серията с 2:0 победи. На финала в шампионата столичанки ще играят с победителя от другия полуфинал между Динамо Казан и Омичка.

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство

Бленджини: Има неща, върху които трябва да работим

Селекционерът остава съсредоточен върху класирането на България за олимпийските игри през 2028 година