Левски се събуди след почивката и спечели с 2:0 на "Тича" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" биха Черно море за пети пореден път в А група и се качиха на второто място на 8 точки зад Лудогорец

Левски победи Черно море с 2:0 като гост в 22-ия кръг на А група и временно се качи на второ място в класирането. Георги Костадинов и Мигел Бедоя отбелязаха през втората част за петата поредна победа на „сините” над варненци за първенство, а Бурабия и Бедоя нацелиха напречната греда.

С първата си победа за 2016-а Левски събра 34 точки и изостава на 8 точки зад шампиона и лидер Лудогорец. Левски може да бъде изпреварен от Берое (33) или Славия (31), които се срещат помежду си на „Овча купел” в неделя. Черно море е пети с 25 и няма отбелязан гол в първите си две срещи за новата година.

Във Варна първото голово положение дойде чак в 34-ата минута, а невзрачната първа част донесе цели седем жълти картона. Бекир Расим би високо от воле, а удар на Прохазка бе блокиран след корнер.

Мачът живна в 34-ата минута, когато след меле пред синята врата Матиас Курьор получи пас с глава сам срещу вратаря, но неговият удар с глава бе избит на самата голлиния от Боян Йоргачевич. Останаха съмнения и за засада, каквато не бе маркирана.

Левски създаде напрежение за домакините едва в последните мигове на първата част. Орачев много елегантно овладя центриране на Сашо Александров в наказателното поле и плъзна до себе си за Веселин Минев, но Борислав Стойчев в последния момент изби в корнер подаването за Франсис Нар пред вратата.

В следващата 45-а минута Орачев подаде ниско за Бедоя в наказателното поле, а испанецът с първото докосване овладя и с второто би диагонално покрай целта.

Втората част бе коренно различна и предложи голове и много повече интересни моменти.

Левски нанесе своя удар в 53-ата минута, когато Мигел Бедоя пусна в центъра за Георги Костадинов, който използва зейналата дупка между линиите на домакините, напредна през центъра и стреля ниско от 26 метра, а рикошет в крака на Борислав Стойчев заблуди Китанов и топката спря в долния десен ъгъл за кеф на сините фенове – 1:0.

Костадинов бе окрилен от гола и засече центриране от корнер с глава, но право в Китанов, който лови под гредата. Пред другата врата Курьор не намери начин да стреля или да подаде добре при дълбоко центриране на втора греда на Педро Еуженио.

След час игра Мехди Бурабия щеше да счупи напречната греда на бившия си отбор. Халфът на Левски прати истински снаряд извън наказателното поле, който преодоля Китанов, но срещна горната греда. Веднага „моряците” отвърнаха с удар на капитана си Георги Илиев от фаул и Йоргачевич изби в корнер.

Точно в средата на втората част Левски удвои с красиво попадение. При бърза контра Мигел Бедоя се нагласи и нацели за втори път напречната греда, но топката се върна у Франсис Нар, който много спокойно „прочете” ситуацията, не избърза и подаде пак на Бедоя зад защитата и от втори опит десетката преодоля Китанов с нисък удар отблизо за 2:0.

Боян Йоргачевич не позволи на варненци да се върнат в мача и изби воле на Курьор от упор от 5-6 метра, след като Стойчев се пребори за високата топка при свободен удар. Йоргачевич лови и удар с глава на Стойчев при още едно статично положение.

Три минути преди края резервата Венцислав Христов можеше да вкара и трети гол. Той изскочи зад защитата почти на центъра, където Китанов излезе да го пресреща, Христов поведе топката зад него, но Педро Еуженио го настигна и не му позволи да отбележи в опразнената врата.