Уест Хем измести Манчестър Юнайтед от петото място (ВИДЕО)

„Чуковете” вече са непобедени у дома в 13 мача, след 1:0 над Съндърланд

Уест Хем остана непобеден у дома в 13 поредни мача, след като надви с минималното 1:0 гостуващия Съндърланд в първия мач от XXVII кръг на английската Висша лига.

„Чуковете” играха по-добре през по-голямата част от срещата и спечелиха напълно заслужено, а по този начин изпревариха Манчестър Юнайтед и заеха петото място във временното класиране.

В 20-ата минута капитанът им Марк Нобъл нацели гредата, а десет по-късно Патрик ван Аанхолт сгреши при изнасянето на една топка и тя попадна у Микаил Антонио, който с прецизен шут я прати в мрежата – 1:0.

След попадението „черните котки” се опитха да отговорят, но натискът им бе твърде кратък, а впоследствие домакините отново овладяха инициативата и не я изпуснаха до края.

Така те спечелиха трите точки и вече имат 43 в своя актив, с две повече от Манчестър Юнайтед, който в неделя приема Арсенал.

Съндърланд остана в зоната на изпадащите с 23 точки, макар че в предния кръг надви именно „червените дяволи”.