Сан Антонио е новият лидер в Западната конференция

"Шпорите" победиха Ню Орлиънс със 128:103

Сан Антонио победи със 128:103 точки Ню Орлиънс в среща от редовния сезон в първенство на НБА и излезе начело в класирането в Западната конференция, информира.

За домакините това бе десета поредна победа. Тим Дънкан вкара 19 точки, а по 14 точки добавиха Ману Джонобили и Пари Милс. За гостите най-полезен беше Ерик Гордън с 31 точки.

Индиана се наложи над Оклахома Сити със 103:98 точки. Дани Грейнджър вкара 13 от своите 26 точки в последната четвърт. Рой Хибърт направи "дабъл-дабъл" - 21 точки и 12 борби за победителите.

За Оклахома Сити Кевин Дюрант изигра страхотен мач и завърши с 44 точки. Гостите не са преминавали границата от 100 точки в четвърти пореден мач и са загубили три поредни срещи.

Мемфис сложи край на серията от 17 поредни домакински победи на Маями, след като спечели гостуването си на "горещите" с 97:92 точки. Руди Гей се отличи със 17 точки за Мемфис, а с 14 точки и 14 борби завърши Зак Рандолф.

Общо седем играчи на гостите записаха двуцифрен точков актив. Леброн Джеймс вкара 21 точки и добави 6 асистенции и 6 борби за Маями. За последно "горещите" загубиха у дома на 22-ри януари.

Портланд победи като гост Далас с 99:97 точки след продължение след кош със сирената на ЛаМаркъс Олдридж. Олдридж завърши с 25 точки и 12 борби, а Реймънд Фелтън вкара 16 от 30-те си точки през третата четвърт на мача. Дирк Новицки беше най-полезен за Далас с 23 точки и 14 борби.

Денвър завърши мача със серията от 9:0 при победата си над Финикс със 105:99 точки. Арън Афлало се отличи с 30 точки, а Андре МИлър добави 15 точки за победителите. За Финикс Шанън Браун записа 18 точки.

Джеф Тиг направи личен рекорд от 24 точки и 11 асистенции при успеха на Атланта със 101:96 точки над Детройт. Джош Смит реализира 20 точки и 12 борби за Хоукс. За Детройт Родни Стъки вкара 27 точки.

Юта победи Голдън Стейт със 104:98 точки след 30 точки на Ал Джеферсън. Дейвид Ли се отличи с 26 точки за гостите. Монта Елис завърши с 25 точки и 9 асистенции при победата на Милуоки над Шарлот с 95:90 точки.

Ню Джърси победи Вашингтон със 110:98 точки след 19 точки и 13 асистенции на Дерон Уилямс