Мерлина Арнаудова трета на 200 метра на Световно за ветерани

Световното първенство се провежда във финландския град Живаскила

Световната шампионка по лека атлетика за ветерани Мерлина Арнаудова, известна още като Мерлин Арно, спечели бронзов медал на 200 метра на Световното първенство за ветерани, което се провежда във финландския град Живаскила. Българката се нареди трета в категория до 40 години, след като постигна резултат 27,07 сек. Световна шампионка в тази възрастова група стана италианката Каролин Денис Неуман с 26,29 сек, със сребърното отличие се окичи естонката Пирет Грановская - 27,05 сек.

Българката завърши пета във финала на 60 метра по-рано през седмицата. Тя регистрира постижение от 8,26 сек. Титлата в късия спринт извоюва германката Карин Стразингер с 8,03 сек.

"Имаше голям брой участници, сред които конкуренцията беше огромна, но само една стотна ме раздели от среброто, в последния момент естонкатата ми удари едно рамо" сподели минути след финала Мерлина Арнаудова пред агенция ПРофайл. Бронзовата ни медалистка се прибира в България днес.

Най-добро време за сезона на 800 м

Саръбоюков със сребро в скока на дължина в Австрия

Следващият старт на българина е на Балканския шампионат по лека атлетика в Измир

В Плевен: Над 800 участници в Маратона на приятелството

Те са от над 17 националности

Тихомир Иванов покри норматив за Европейското първенство

29-годишният атлет първо се справи с конкуренцията

Ружди Ружди с пета световна титла

Зам.-министър Стоян Андонов награди шампиони на лекоатлетически турнир „Нови звезди“