Лудогорец скъси преднината на ЦСКА на 3 точки след 3:0 над Ботев (Враца) (видео)

Иван Стоянов с два гола, Бадема с един и пропусната дузпа

Отборът на Лудогорец направи нова важна крачка в борбата си за титлата, след като днес се наложи с 3:0 над тима на Ботев (Враца). Срещата се игра на стадион "Христо Ботев" и бе от програмата на 23-ия кръг на родната "А" група.

Това бе втора поредна победа за "орлите" след успеха с 1:0 над Левски в последния кръг. Иначе Иван Стоянов вкара два гола за днешния успех, а крайното 3:0 оформи Емил Гъргоров.

Наставникът на Ботев - Антони Здравков, пък трябваше да извърши две принудителни смени, след като още през първата част контузен напусна Ванков, а през втората - Петър Петров.

Двубоят започна със слаб удар на Гъргоров и натиск от страна на домакините. От своя страна играчите на Ботев бяха плътно групирани в половината си, чакайки възможностите си на контраатака.

Така дойде 10-ата минута, когато Гъргоров изведе Иван Стоянов сам срещу Митов, а Стоянов с удар в далечния ъгъл изведе "орлите" напред в резултата - 1:0.

Веднага след попадението на Балтанов стрела силно с десния крак от дистанция, но Петр изби в корнер, а секунди по-късно стражът на разградчани трябваше отново да се намесва, този път след изстрел на Петър Петров с глава.

Натискът на хората на Ивайло Петев продължи и 5 минути по-късно те получиха правото да изпълнят дузпа, след като Христо Митов спъна Иван Стоянов в пеналта си. Стражът на Ботев обаче се реабилитира за грешката си, спасявайки слабо битата дузпа от Емил Гъргоров.

Самочувствието на играчите на "орлите" обаче продължаваше да расте, както и положенията пред вратата на гостите. В 17-ата минута Миро Антонов настигна една топка на самата аутлиния и центрира в пеналта, където Иван Стоянов засече с глава, но над вратата.

14 минути по-късно пък, Дяков намери по страхотен начин Генчев на точката на дузпата, юношата на Левски засече с десния крак, но встрани от вратата.

Така се стигна до 34-ата минута, когато домакините изтърваха страхотен шанс за удвоят аванси си, след като Генчев изведе Дяков в пеналта, Митов спаси удара му, топката стигна до Гъргоров, който стреля от движение, ала Ванков изчисти от голлинията в корнер.

5 минути по-късно "орлите" изтърваха нова страхотна възможност за гол. Тогава Барт намери Гъргоров с дълго подаване в пеналта на гостите, Бадема стреля с левия крак, Митов спаси, топката попадна в Мишо Александров, който шутира с десния крак, но вратарят на Ботев отново се намеси.

До края на полувремето Миро Иванов и Генчев изтърваха по една добра ситуация, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален гол аванс за домакините.

Втората част стартира изненадващо по-добре за гостите, които можеха да изравнят в 53-ата минута. Тогава топката бе центрирана в пеналта на "орлите" от десния фланг, прехвърли отбраната на домакините и стигна до играч на Ботев на далечната греда, който от няколко метра обаче засече право в Петр.

След това положение обаче, "орлите" отново овладяха инициативата и в 66-ата минута резервата Кашчелан стреля от дистанция, ала кълбото премина близо до целта.

Така се стигна до 69-ата минута, когато Мирослав Иванов се измъкна зад гърба на отбраната на Ботев и принуди  Маринов да го фаулира, за което Ристосков отсъди втора дузпа в полза на Лудогорец. Този път зад топката застана Иван Стоянов, който прати хладнокръвно кълбото в долния ляв ъгъл на Митов за 2:0.

Натискът на "орлите" се засили в последните минути и в 78-ата Марселиньо бе изведен очи в очи с Митов, стражът на Ботев обаче затвори ъгъла и ударът на бразилеца излезе в аут.

При последвалия аут обачеБалтанов позволи на Гъргоров да му отнеме пред наказателното поле, Бадема напредна и с удар под плонжа на Митов прави преднината на Лудогорец класическа - 3:0.

До края на полувремето гостите от Враца имаха две страхотни възможности за гол. Първо Илия Илиев изведе Николай Христов очи в очи с Петр, но стражът на Лудогорец спаси удара на Христов с ръка.

Впоследствие пък, ветеранът Илиев стреля страхотно от фаул, но топката срещна гредата на Петр.

Нов гол до края на мача обаче не падна и така Лудогорец спечели домакинството си на Ботев (Враца) от 23-ия кръг на "А" група с 3:0.

След успеха Лудогорец се намира на 2-о място във временното класиране с актив от 51 точки, на 3 зад лидера ЦСКА. Гостите от Враца пък остават 12-и с 18 пункта, на 5 от зоната на изпадащите.