Тотнъм излезе 3-и, въпреки че не можа да бие Съндърланд

Двата тима завършиха 0:0 на "Стейдиъм ъф Лайт"

Отборът на Тотнъм направи грешна крачка в борбата си за 3-то място, след като днес завърши наравно 0:0 с тима на Съндърланд. Срещата се игра на "Стейдиъм ъф Лайт" и бе от програмата на 32-ия кръг на английската Висша лига.

Това бе 5-и пореден мач без поражение за "шпорите", докато "черните котки" не познават вкуса на успеха вече в последните си 3 двубоя.

Срещата започна равностойно, като в началните минути домакините изтърваха две изгодни ситуации чрез Гарднър и Сесеньон, а столичани сториха същото чрез Адебайор и Модрич.

С напредване на времето двата отбора се захапаха в средата на терена, а действията и на двете защити бяха доста концентрирани, като нападателите често изпадаха в положения на засади.

В последните 10 минути "черните котки" се активизираха, но няколко пропуска на Бендтнер ги лишиха от това да излязат напред в резултата.

В края на полувремето пък Ван дер Ваарт и Бейл бяха близо до това да отбележат, но не успяха и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част картината на терена не се промени кой знае колко, като действията се водеха предимно в центъра на терена, където имаше здрава битка, а положенията пред двата отбора бяха епизодични.

Ларсон, Бендтнер и Сесеньон се отличиха с пропуски за домакините, а Тотнъм имаше няколко шанса повече за гол, но Бейл, Асу-Екото, Адебайор и Ван дер Ваарт изтърваха.

До края на мача нов гол така и не падна и след хикса "шпорите" излязоха временно на 3-о място с актив от 59 точки, на 1 пред 4-ия Арсенал, но и с мач повече. Домакините от Съндърланд пък са 9-и с 41 пункта.