Вълнуващият сблъсък между Каляри и Интер завърши без победител

Двата тима приключиха мача помежду им при равенство 2:2

Каляри и Интер завършиха при резултат 2:2 сблъсъка помежду им от 31-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят се проведе на стадион „Нерео Роко”, а домакините на два пъти успяваха да поведат в резултата, но Интер съумяваше да изравни и по този начин двата отбора не излъчиха победител и грабнаха по точка от мача.

Началото на двубоя бе доста динамично и още във 2-ата минута Мауро Сарате получи възможност да изведе гостите с гол напред, но ударът на нападателя бе спасен от вратаря на Каляри. Домакините пък откриха резултата в 5-ата минута, реализирайки първата си възможност пред Лука Кастелаци в мача. Точен за 1:0 бе Давиде Астори, който отправи изстрел с левия крак, а кълбото влетя неспасяемо във вратата на гостите.

Радостта на Каляри от отбелязването на попадението обаче изобщо не продължи дълго, защото в 6-ата минута Диего Милито възстанови равенството, след като отбеляза гол след асистенция на Мауро Сарате.

Последваха нови възможности пред двамата вратари. До края на първата част обаче не падна нов гол. Пропуски за Интер направиха Естебан Камбиасо и Валтер Самуел. Добри ситуации за домакините пък не успяха да реализират Маурисио Пиния и Раджа Наинголан.

Каляри поведе с 2:1 в 61-ата минута, когато Маурисио Пиния даде аванс на своя тим от един гол, след като се разписа с глава. Нападателят обаче бе наказан с жълт картон за начина, по който изрази радостта си след отбелязването на попадението, а това бе втори жълт картон за играча, което значеше, че Каляри ще трябва да завърши мача с 10 души.

Интер бързо успя да възстанови равенството. Това се случи в 64-ата минута, а автор на втория гол за „нерадзурите” бе Естебан Камбиасо. Последваха две добри голови възможности за гостите, но ситуациите не бяха оползотворени от Диего Форлан и Мауро Сарате. До края на двубоя нов гол не падна и така двата тима завършиха наравно – 2:2.

След равенството Интер е 7-ми с 45 точки, докато Каляри заема 12-ото място с 38 пункта.

Шаби Алонсо: Готови сме напълно за финала