Байерн продължава да диша във врата на Борусия (Д)

Днес тимът на Юп Хайнкес спечели с 2:1 като домакин на Аугсбург

Байерн (Мюнхен) направиха нова важна крачка в борбата си за титлата в немската Първа Бундеслига, след като днес спечели с 2:1 домакинството си на Аугсбург от 29-ия кръг на шампионата. По този начин баварците вече имат 63 точки, като заемат втората позиция във временното подреждане, и продължават борбата си за титлата с Борусия (Дортмунд), който пък е с три точки повече от тима на Юп Хайнкес. Аугсбург заема 14-ото място с 30 пункта.

Началото на днешния двубой, проведен на „Алианц Арена”, бе отлично за Байерн, който поведе още в 1-ата минута, след като Марио Гомес успя да се разпише в противниковата врата за 1:0. Аугсбург обаче се върна в мача в средата на първото полувреме. Гостите възстановиха равенството в 23-ата минута, а точен за 1:1 бе Я-Чеол Коо, който успя да прати кълбото в мрежата на Мануел Нойер след изстрел с десния крак.

До почивката Байерн на няколко пъти имаше възможност отново да поведе, но с пропуски за баварците се отчетоха Франк Рибери, Томас Мюлер, Бастиан Швайнщайгер и Марио Гомес. Добра ситуация за гостите преди края на първите 45 минути пък пропусна Джибрил Санко, като при удара на играча на Аугсбург Мануел Нойер показа класа и отрази.

Байерн започна активно втората част, а силните изяви на домакините доведоха до резултат в 60-ата минута, когато Марио Гомес реализира втория си гол в мача, разписвайки се за 2:1.

До края на мача Бастиан Швайщайгер също можеше да отбележи за баварците, но ударът му в 80-ата минута бе отразен от стража на Аугсбург. В заключителната част от срещата и двата тима имаха положения пред противниковата врата, но нов гол в мача не падна и по този начин Байерн спечели срещу Аугсбург с 2:1.