Борусия (Д) наказа Волфсбург с 3:1 и запази аванса на върха (видео)

Робърт Левандовски вкара два гола за 3:1 над "вълците", шампионите остават на 3 точки пред Байерн

Немският шампион Борусия (Дортмунд) направи нова крачка към запазване на титлата с победа с 3:1 като гост на Волфсбург в 29-ия кръг на Бундеслигата.

„Жълто-черните” не оставиха съмнения кой е по-класният отбор и заслужено взеха победата. Пред 30 000 на „Фолксваген Арена” Робърт Левандовски даде преднина на шампионите точно в средата на първата част след асистенция на Иван Перишич.

4 минути след началото на второто полувреме младият халф Илкай Гюндоган доказа, че се намира в страхотна форма и се разписа за 0:2.

Ашкан Дежага изработи гола на надеждата за „вълците”, резлизиран от Милан Манджукич в 62-ата минута.

Домакините опитаха финален щурм, но Левандовски попари надеждите има за обрат в края с ново попадение за 1:3.

Дортмунд води в таблицата с 66 точки, на 3 пред Байерн (Мюнхен). Волфсбург е 9-ти с 40 пункта.

В друг мач от кръга Кьолн и Вердер направиха 1:1.

Маркус Розенберг даде аванс на „бременските музиканти” в 24-ата минута, ала Амар Ел Джемал зарадва 50 000 души на „Райн Енерги” с изравнително попадение за „козлите” в 39-ата за крайното 1:1.