УБА остави Блекбърн в тинята след 3:0 на "Хоутърнс" (видео)

Норич и Евертън врътнаха хубаво 2:2

Отборът на Уест Бромич Албиън на практика си осигури оставането в английската Висша лига, след като днес се наложи с 3:0 над един от "удавниците" - Блекбърн. Срещата се игра на стадион "Хоутърнс" и бе от програмата на 32-ия кръг на английската Висша лига.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Модест получи директен червен картон в 90-ата минута.

Иначе двубоят започна ужасно за гостите, за които това бе трета поредна загуба в шампионата. Още в 7-та минута те вече изоставаха в резултата след злощастен автогол на Мартин Олсон.

"Дроздовете", за които това също щеше да бъде трето поредно поражение, ако бяха загубили, продължиха с натиска и през втората част и в 69-ата минута Фортуне удвои аванса им.

Крайното 3:0 в полза на УБА пък оформи Лиъм Риджуел, който засече с глава хубаво центриране.

В друг мач от този 32-и кръг на Премиършип, игран на стадион "Керъл Роуд", новаците от Норич завършиха наравно 2:2 с отбора на Евертън.

"Карамелите" излязоха първи напред в резултата в 23-ата минута, когато точен бе Йелавич, но до края на полувремето Хоусън възстанови статуквото с гол в 39-ата минута.

През втората част сценарият се повтори - Евертън отново поведе чрез Йелавич в 61-ата минута, но Холт донесе точката на "канарчетата", след като бе точен в 74-ата минута.