Кой съсипа вековния отбор на Левски?

07 април 2012 20:21 Пламен Димитров

Алмус биър (Сталийска махала) спечели дербито с Расово (снимки)

Отборът на Алмус биър (Сталийска махала) спечели дербито на ХІХ кръг на монтанската Северна регионална група. С осем души “бирите” излъгаха с 2:1, и то на неговия терен, лидера във временното класиране Расово, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Първото полувреме премина в коректен тон, като към края му край домакините откриха резултата. В 36-та мин.Петър Петров бе изведен сам срещу вратаря и мушна топката в мрежата му.

Всичко по-интересно обаче се случи след почивката. Най-напред в 67-та мин. гостите изравниха, след като Павел Параскевов се оказа на точното място. 11 минути по-късно вратарят на Расово Борислав Борисов и Боян Боянов от Сталийска махала се сбиха и главният съдия Петър Милков не се поколеба да ги изгонени.

В 89-та мин. за втори жълт картон играта напусна голмайсторът на “бирите” Параскевов, а във втората минута на добавеното време го последва и Милчо Филипов. Останали с двама човека повече на терена домакините натиснаха, но в 94-та мин. Евлоги Стоянов ги отчая с втори гол, с който донесе победата за тима на Алмус биър.

Утре от 17:00 часа е дербито на Южната регионална група, в което вторият в класирането Шурданица (Георги Дамяново) приема лидера Вихър (Николово).