„Вълците” са все по-близо до Чемпиъншип след поражение на „Британия Стейдиъм”

Стоук Сити спечели срещу Уулвърхемптън с 2:1 в мач от 32-ия кръг на Висшата лига

Отборът на Стоук Сити постигна победа с 2:1 в мача си срещу Уулвърхемптън от 32-ия кръг на Висшата лига. Срещата се игра на „Британия Стейдийм”, а след днешното поражение шансовете на „вълците” за спасение в елита на Англия намаляха още повече. В момента Уулвърхемптън е на последното 20-то място във временното подреждане, като има актив от 22 точки и е на цели 6 от спасителното 17-то място. След победата днес пък „грънчарите” вече са с 41 пункта и заемат 11-ата позиция.

Двубоят на „Британия Стейдиъм” бе интересен и имаше доста ситуации пред двамата вратари, а гостите успяха да поведат в 26-ата минута. Точен за 1:0 в полза на Уулвърхемптън бе Майкъл Кайтли. Стоук Сити обаче бързо се върна в срещата. „Грънчарите” изравниха резултата в 37-ата минута, а автор на гола за домакините бе защитникът Роберт Хут, който нанесе страхотен изстрел с десния крак, а кълбото се озова в мрежата на гостуващия тим. До почивката Стоук Сити бе по-активният тим, но нови голови през първата част не паднаха и така след 45 минути игра резултатът бе 1:1.

През второто полувреме и двата отбора имаха своите шансове в мача, а Стоук Сити успя да поведе с 2:1 в 61-ата минута, когато Питър Крауч засече с глава центриране на Джърмейн Пенант, а кълбото влетя в левия ъгъл на Уейн Хенеси и се оплете в мрежата. До края на двубоя „вълците” се опитаха да достигнат до точката, но така и не съумяха да отбележат втори гол в мача и регистрираха поражение, след което са все по-близо до Чемпиъншип.