Турция поведе на България за Купа "Дейвис"

Турция поведе на България за Купа "Дейвис"

Димитър Кузманов загуби от Джем Илкел с 6-7(4) 6-1 4-6 6-1 5-7

Димитър Кузманов загуби от Джем Илкел с 6-7(4) 6-1 4-6 6-1 5-7 в първия сингъл на двубоя срещу Турция в Анкара от първия кръг в група II на зона Европа/Африка на Купа „Дейвис“ и Турция поведе на България с 1-0 победи.

 

Във втория и четвъртия сет Кузманов беше безкомпромисен, но това по никакъв начин не се отрази на психиката на Джем Илкел, който е №493 в световната ранглиста.

 

В петата част се стигна до резултат 6-5 гейма в полза на турчина. Илкел успя да вкара много къс ретур уинър за 0-15, спечели и следващата точка, но Кузманов запази самообладание за 30-30, но Мико бе разминат на мрежата и Турция стигна до мачбол и след форхенд в аут на българина мачът свърши.

 

Във втория мач за деня държавният шампион за юноши до 18 години и дебютант в националния тим Александър Лазаров излиза срещу първата ракета на турския отбор Марсел Илхан.

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки