Историческа смяна донесе първи гол и първа точка за Левски от 4 мача насам (видео и снимки)

15-годишният Антонио Вутов направи така, че "сините" да изравнят на Локомотив (Сф)

Локомотив (Сф) и Левски завършиха 1:1 в среща от 23-ия кръг на „А” група. „Сините” стигнаха до равенството в 79-ата минута, след като 15-годишният юноша на клуба Антонио Вутов се появи в игра и спечели фаул, който бе изпълнен точно от Жуниньо. През първото полувреме Дани Пеев изведе железничарите напред в резултата след груба грешка на Стефен Станчев, който в самия край беше и изгонен от игра. Локомотив пропусна да прегази „сините” през второто полувреме, когато на два пъти пъти символичните гости оставаха сами срещу вратаря Пламен Илиев, а после допуснаха да бъдат изравнени.

Точката оставя Левски на 5-ото място в класирането. „Сините” са с 46, като изостават на 2 от четвъртия Литекс и на 8 от лидера ЦСКА, който утре посреща слабака Светкавица. Локо (Сф) пък запази 13-ата си позиция, като вече има 18 точки, 5 повече от застрашения от изпадане Видима.

Иначе тимът от "Герена" беше толкова слаб, че не успя да създаде нито едно голово положение за цял мач. Единствено Жуниньо отправи два удара, единият от които влезе. Локомотив от своя страна пропусна три чисти ситуации пред вратата на новия капитан на Левски Пламен Илиев. Веднъж Стефан Станчев чисти от голлинията, а след почивката Боби Кондев и Младен Стоев оставаха сами срещу стража, но не успяха да го преодолеят за втори път.

Първите минути бяха равностойни. Темпото беше бавно. Въпреки че Левски владееше малко повече топката, Локомотив беше по-опасният отбор. Павел Петков спечели корнер в 13-ата минута, след чийто изпълнение Стефан Станчев трябваше да чисти от голлинията след удар с глава на Антонио Павлов.

В 16-ата минута символичните домакини трябваше да извършват принудителна смяна, след като Павел Петков се контузи и Борис Кондев влезе на неговото място.

Двата отбора отправиха няколко удара преди да дойде 33-ата минута, когато грешка на Стефан Станчев при изсипване от дълбочина в половината на Левски позволи на Даниел Пеев да излезе сам срещу вратаря Илиев и да го прехвърли от чертата на пеналтерията за 1:0.

Левски не успя да създаде нито едно по-опасно положение за вратата на Локомотив до 41-ата минута, когато изпълни свободен удар. Жуниньо прати топката към сглобката, но Галев се разтегна и изби.

През второто полувреме Левски тръгна по-устремно в атака, докато Локомотив подчертано действаше с контраатаки, при една от които Стефан Станчев фаулира Даниел Пеев и добре че не беше последен в защитата, иначе щеше да получи директен червен картон и хептен да се превърне в грешник в тима на „сините”.

При друго контрадействие резервата Борис Кондев излезе абсолютно сам срещу вратаря Илиев след извеждащ пас. Пацо Тигъра обаче успя с една ръка да извади удара на Кондев. При поредна такава атака на Локомотив Младен Стоев получи пас на дъгата пред наказателното поле и срещу него бе отново само Пламен Илиев. Маджо обаче си поведе лошо топката и я прати над вратата.

В 76-ата минута историческа смяна преобърна събитията на „Овча купел”. 15-годишният Антонио Вутов стана най-младият футболист на Левски, появявал се в „А” група. Той замени Даниел Димов и след три минути спечели фаул за „сините”, от който те се възползваха по най-добрия начин. Жуниньо намери мрежата с хубав удар в горния десен ъгъл за 1:1.

Левски се хвърли на щурм в края, но в 89-ата минута остана с човек по-малко. Стефан Станчев вече си изкара втори жълт картон и бе отстранен от игра. „Сините” изсипаха няколко топки в наказателното поле, но Галев улови всичките.