СНИМКИ: Пирин се доближи до „Б” група, феновете почетоха Банскалията и подкрепиха Стилян

Отборът на Пирин (Благоевград) победи с минималното 1:0 като домакин Септември (София) в мач от 26-ия кръг на Югозападната „В” група, съобщи кореспондент на Novsport.com

Отборът на Пирин (Благоевград) победи с минималното 1:0 като домакин Септември (София) в мач от 26-ия кръг на Югозападната „В” група, съобщи кореспондент на Novsport.com. По този начин момчетата на Костадин Герганчев изостават вече на 2 точки от лидера Пирин (Разлог), който по същото време загуби с 0:1 гостуването си на Витоша (Бистрица).

Двубоят на стадион „Христо Ботев” започна с минута мълчание в памет на убития на 29 март Димитър Сукалински –Банскалията, който беше председател на фенклуб „Пирин-Реален”. Феновете издигнаха от терена транспарант с лика на убития и надпис „Митко, обичаме те! Също така феновете станаха на крака и ръкопляскаха в 19-ата минута на мача и подкрепиха по този начин капитана на българския национален отбор и на Астън Вила Стилян Петров в борбата му с коварната болест.

Единственото попадение в мача вкара младежкият национал в състав на „орлетата” Венцислав Бенгюзов. В 16-ата минута той бе изведен от Григор Григоров и майсторски прехвърли Пламен Младенов за 1:0. Стражът на гостите се превърна в герой за своите и спаси още куп положения до края на мача. Футболистите от Пирин пък подходиха несериозно към двубоя и накрая можеха да съжаляват. През първото полувреме чисти положения пропуснаха за Пирин - Веселин Стойков, Антонио Хаджииванов и Илиян Христов.

Първо в 40-ата минута Стойков бе изведен сам срещу вратаря, не успя да го прехвърли. Три минути по-късно Антонио Хаджииванов пропусна да се разпише с удар от вратарското поле. Най-чистото положение изтърва завърналият се от Ботев (Пд) Илиян Христов. Той бе намерен непокрит в наказателното поле в 45-ата минута от Андрей Стоев и от няколко метра стреля над вратата. През втората част нещата не терена не се промениха. Пирин продължи с пропуските.

В 70-ата минута Венцислав Бенгюзов стреля от фаул в горния десен ъгъл, но отново Младенов предотврати сигурен втори гол във вратата си. В 78-ата минута Фаик Таиров проби от дясно, центрира в наказателното поле и там с топката се размина Борис Щърбев. В даденото три минутно продължение Петър Карачоров остана сам срещу вратаря на гостите, но отново без успех.

Стартови състави:

Пирин: 1.Атанас Тапигьозов, 25. Фаик Таиров, 17.Радослав Митревски, 23. Андрей Стоев, 5. Кирил Чобанов, 9. Веселин Стойков (к), 18. Юлиян Попев, 24. Григор Григоров, 20. Венцислав Бенгюзов (79-Георги Ризов), 27. Илиян Христов (58-Борис Щърбев), 10. Антонио Хаджииванов (65-Петър Карачоров).

Септември (Сф): 1. Пламен Младенов, 2. Теодор Маринов, 4. Даниел Николов, 3. Виктор Георгиев, 9. Венцислав Гурков, 6. Кръстан Наков ( 55-Мартин Янков), 5. Николай Веселинов, 10. Младен Гергинов, 23. Петър Иванов ( 68-Марио Петров), 11. Александро Дамянов ( 73- Виктор Младенов), 8. Николай Николов (к).