Венгер: Балотели заслужаваше червен картон по-рано

Венгер: Балотели заслужаваше червен картон по-рано

"На няколко пъти беше достоен за изгонване"

 

Арсен Венгер вярва, че Марио Балотели е заслужавал да бъде изгонен дори по-рано в мача между Арсенал и Манчестър Сити на „Емирейтс”, спечелен от лондончани с 1:0.

Супер Марио влезе много грубо в краката на Алекс Сонг през първата част, но тогава съдията не видя инцидента. „Ако реферът можеше да види видеоповторение, щеше да му покаже червен картон още през първото полувреме. Той беше на ръба в много ситуации. Играеше си с огъня, беше за оранжев (между жълт и червен) картон на няколко пъти. В крайна сметка си получи заслужения втори жълт картон. Не го познавам добре и не искам да се меся в работата на Манчини”, коментира Венгер след мача.

Той изрази задоволство от играта на Арсенал в мача. „Заслужавахме трите точки, доминирахме в мача. Имахме над 60% владеене на топката и Сити имаха само един или два добри шанса.”

Според френския мениджър единственият шанс на Сити да се върне в битката за титлата е да победи Юнайтед в градското дерби и да чака други грешки на „червените дяволи”.

 

Дешан: Нашата група е една от най-предизвикателните на Мондиала

Селекционерът на Франция коментира жребия на "петлите"

Нагелсман: Ще се опитаме да спечелим и трите си мача от групата на Мондиала

Той подчерта, че Германия ще покаже уважение към всеки един противник

Скалони за групата на Аржентина на Мондиала: Трябва да бъдем концентрирани

Той не подценява противниците на страната му

Тухел с тежки критики към церемонията по теглене на жребия за Мондиал 2026

"Не ми харесва, можехме да минем и без всичко това", каза той

Проблем за Барса! Отборът не успя да излети за Севиля заради мъгла

Каталунците се сблъскаха с проблем още преди двубоя си срещу Бетис

Бразилия уреди два силни приятелски мача преди Мондиала, изправя се срещу Хърватия и Франция

Модрич и Мбапе ще тестват "Селесао"

Оцелул с Милен Желев в състава разби гостуващия Унирея в мач от румънската Лига 1

Българинът бе титуляр за домакините

Следен от Арсенал и Челси младок подписа нов дългосрочен договор с Лил

Аюб Буади парафира до 2029 година с "песовете"

Слот: Чувствам подкрепа

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот каза, че се чувства подкрепен преди гостуването на Лийдс в мача от 15-ия кръг на Висшата лига