ПСЖ победи Марсилия с 2:1 в голямото дерби на кръга в Лига 1 (видео)

Парижани изравниха Монпелие на върха в таблицата

ПСЖ отново се изравни по точки с лидера Монпелие на върха в таблицата на френската Лига 1. Отборът на Карло Анчелоти надделя с 2:1 над Марсилия в голямото дерби на 31 кръг.

Мачът на „Парк де Пренс” започна отлично за милионерите. Нене центрира отдясно в 6-ата минута, Пасторе засече, но Манданда изби, Жале овладя и подаде на Жереми Менес, който вече не прости на Марсилия – 1:0.

ПСЖ поиска дузпа за задържане с ръце на Мбиа срещу Нене, но съдията не уважи претенциите на домакините и полувремето приключи при 1:0.

През втората част двата отбора предложиха истински екшън за 60 секунди след час игра.

Първо Лоик Реми центрира за Андре Аю и младият нападател засече с глава в мрежата на Салваторе Сиригу за 1:1.

Секунди по-късно ПСЖ поднови играта от центъра и си върна преднината. След един корнер Нене върна топката в наказателното поле, където бившият защитник на Челси Алекс  се пребори с Алу Диара и даде ценния успех на ПСЖ – 2:1.

5 минути преди края Мохамед Сисоко получи втори жълт картон и остави ПСЖ с 10 души на терена за последните моменти на мача, но парижани издържаха и взеха трите точки.

ПСЖ е втори с 63 точки. Толкова има и Монпелие, който е лидер заради по-добрата си голова разлика. Марсилия е на 9-та позиция с 40 пункта.

В друга среща от кръга Каен победи Бордо с 1:0 у дома.

Ница също взе успех у дома и пречупи Лориен с 2:0.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)